Sprawa dolnośląskiego portalu za 66 mln zł ma dalsze konsekwencje w sądzie. Qumak domaga się od podwykonawcy 4 mln zł

portal.jpg

**Generalny wykonawca portalu za 66 mln zł – warszawska firma Qumak S.A. domaga się 4 mln zł zaległych należności od spółki Data Techno Park (DTP), wchodzącej w skład grupy Cube.ITG. Qumak złożył do sądu pozew i oczekuje na nakaz płatniczy.**

DTP było podwykonawcą Qumaka przy projekcie regionalnej platformy informacyjnej eDolnyŚląsk. 

Marek Tiahnybok, pełniący obowiązki prezesa Qumaka podkreśla, że po zerwaniu umowy przez zamawiającego na realizacje projektu EDŚ, ustalono zasady dokonania końcowego rozliczenia współpracy w ramach projektu, w tym zwrotu wypłaconych przez Qumak dla DTP zaliczek:

>-Ponieważ spółka nie była w stanie oddać nam całej należności na raz, zgodziliśmy się podpisać stosowne umowy i porozumienia, na mocy których płatności DTP na rzecz Qumak miały być rozłożone w czasie i przyjąć różne formy – mówi i dodaje, że do tej pory DTP powinno oddać ponad 6 mln zł brutto. Spółka zwróciła jednak tylko 2 mln zł brutto. Pomimo uznania długu, DTP nie wywiązuje się z części zobowiązań.

Na portalu gpwinfostrefa.pl czytamy, że według Qumaka liczne pisma i rozmowy nie przyniosły skutku dlatego firma postanowiła złożyć do sądu pozew i oczekuje obecnie na nakaz płatniczy.

Przedstawiciele Cube.ITG odmówili dziennikarzom komentarza w tej sprawie powołując się na tajemnicę przedsiębiorstwa. Zapewnili, że sytuacja spółki jest dobra.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj