Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” w Starym Ratuszu we Wrocławiu już otwarta

cuda.jpg

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie. W ramach każdego z nich prezentowane są najcenniejsze artefakty regionu. Po raz pierwszy udało się je zebrać w jednym miejscu.

Na zwiedzających czekają m.in. Księga Henrykowska z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim, najstarsza mapa Śląska oraz oryginał Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich. Miłośnicy nauki będą mogli zapoznać się z pierwszym w Europie czasopismem naukowym „Miscellanea Curiosa Medico-Physica Academiae Naturae Curiosorum sive Ephemerides Germanicae”, wydawanym w XVIII-wiecznym Wrocławiu. Zobaczyć będzie można również łazika marsjańskiego zbudowanego przez studentów wrocławskiej Politechniki.

Organizowana przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” jest jednym z najważniejszych wydarzeń odbywających się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Będzie ją można oglądać od 3 lutego do 14 maja w Sali Mieszczańskiej wrocławskiego Starego Ratusza. Czynna od środy do soboty w godzinach 10:00 – 17:00 oraz w niedzielę od godziny 10:00 – 18:00. Więcej informacji: www.7cudow.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj