Słowiański jedwab – len w żywiołach ziemi

jedwab.jpg

Autorski projekt twórczy „Słowiański jedwab – len w żywiołach ziemi” to szansa integracji społecznej kobiet z Wałbrzycha i okolic. Inicjatywa skierowana jest głównie do mało aktywnych, niepełnosprawnych, a także niewierzących we własne możliwości pań powyżej 16 roku życia.

 

Pierwsza edycja projektu „Słowiański jedwab, len w innej odsłonie – MAKI” odbyła się w 2014 roku w klubie Apropos w Wałbrzychu. Inicjatywa została ciepło przyjęta przez środowisko lokalne, a organizatorkom udało się wykazać potrzebę i skuteczność działań integrujących i aktywizujących kobiety. Uczestniczki, dzieląc się swoimi doświadczeniami, stawały się inspiracją dla kolejnych artystek. Rok później, finał edycji „Słowiański ,,jedwab” -len w odsłonie czterech pór roku” odbył się już w Zamku Książ, a głównym wydarzeniem była wystawa portretów modelek-uczestniczek projektu. Dolnoślązaczki swoją działalnością udowadniają, że kobieta szczęśliwa i spełniona to dobra żona i matka, skrupulatna i obowiązkowa pracownica oraz oddana przyjaciółka.

 

Wybór lnu jako motywu przewodniego jest nieprzypadkowy – len to jedno z największych bogactw Dolnego Śląska, a w przedsięwzięciu został wykorzystany jako materiał do produkcji kreacji.

 

W tym roku w inicjatywie wzięło udział 17 pań, które intensywnie przygotowują się do wielkiego finału – pokazu modowo-artystycznego. Imprezę wsparła Krystyna Mazurówna – polska choreografka pracująca we Francji. Wystawa portretów będzie miała miejsce już 8 kwietnia 2016 roku w Zamku Książ. Ci z was, którzy będą chcieli towarzyszyć bohaterkom projektu, po wsparciu projektu kwotą co najmniej 50 zł, otrzymają imienne zaproszenie. Zgromadzona kwota zostanie przeznaczona na zakup materiałów niezbędnych do przygotowania projektu oraz pokrycia wydatków.

 

Dzięki wsparciu licznych partnerów uczestniczki mają zapewnione m.in.: opiekę specjalistów, profesjonalny sprzęt i materiały. Organizatorami tegorocznej edycji są Estera i Andrzej Grabarczyk („Esterka”) i „Fundacja Purpurowe Skrzypce” Katarzyny Niemierowskiej, a pomagają im m.in. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, „Świat lnu” z Kamiennej Góry i Karczma Góralska

 

źródło: www.wspieram.to/slowianskijedwab

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ