Katmandu w DOMAR-ze! – wernisaż

źródło: pik.wroclaw.pl

Już dzisiaj o godz. 18 w Galerii Wnętrz DOMAR (poziom 2, Galeria Inspiracji Architekta). we Wrocławiu, w rocznicę trzęsienia ziemi, odbędzie się wernisaż fotografii Elżbiety Targońskiej i Magdaleny Wellner „Katmandu. Zdjęcia przed końcem świata”. 32 obrazy przedstawiają podróż do Nepalu sprzed kataklizmu, który pochłonął około 10 tys. ludzkich istnień. W czasie tragedii zniszczeniu uległy nie tylko domy mieszkańców i miejsca użyteczności publicznej, ale również bardzo stare, drewniane świątynie hinduistyczne.

Fotografie autorek są zapisem życia codziennego, jak i niezwykłej architektury, Nepal jest bowiem miejscem połączenia prastarej mistyki ze współczesnością.
W czasie wernisażu kobiety opowiedzą o swojej podróży, a realia pomocy, jakiej udzielano poszkodowanym i sposoby walki ze skutkami niszczycielskiego żywiołu przybliży uczestnikom dziennikarz i wykładowca Sławomir Matczak, który kilkakrotnie odwiedził Himalaje.

W trakcie spotkania będzie można skosztować nepalskich potraw i wsłuchać się w muzykę mis tybetańskich.

Wernisaż będzie połączony z aukcją charytatywną pocztówek, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę przychodni, w której lekarze-wolontariusze z Polski będą pomagali mieszkańcom wioski Dumre koło Katmandu, która została doszczętnie zniszczona.

źródło: pik.wroclaw.pl/Katmandu-Zdjcia-przed-kocem-wiata-wystaw-w38327.html

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ