Przedwiośnie według Morawieckiego – szklane domy, czy perspektywa na lepszą przyszłość? – spotkanie we Wrocławiu

źródło: facebook

Już 3 czerwca, w piątek, o godz. 18.00 w Civitas Christiana (ul. Kuźnicza 11-13) odbędzie się kolejne spotkanie organizowane przez Wszechnicę Akademicką „Przewrót”, którego tematem będzie: Przedwiośnie według Morawieckiego – szklane domy, czy perspektywa na lepszą przyszłość?”.

 

Po ostatnich wyborach parlamentarnych w 2015 roku doszło do zmian w strukturach władzy. Rządy objęła partia opozycyjna, i zgodnie z zapowiedziami wprowadza zmiany, które wpływają na gospodarkę, społeczeństwo i na nasze życie codzienne.

Symbolem tych zmian jest tzw. „Plan Morawieckiego”, którego odbiór w społeczeństwie oraz mediach jest bardzo zróżnicowany – od paranoicznego strachu przed bankructwem państwa przez reformy socjalne, po hurraoptymistyczne wizje przyszłego, nowoczesnego państwa stawiającego zarówno na innowacyjną gospodarkę jak i dobro szeregowych obywateli. Czy reformy Morawieckiego i rządu Beaty Szydło mogą się powieść?

 

Nad tym pytaniem uczestnicy zastanowią się podczas spotkania z wieloletnim przyjacielem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, dr. inż. Wojciechem Myśleckim – wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, który to m.in. zajmował się reorganizacją Politechniki Wrocławskiej po roku 1990 w zakresie zarządzania uczelnią i wprowadzania nowoczesnych kierunków kształcenia podyplomowego.

 Gość Wszechnicy kilkakrotnie pełnił funkcję prezesa zarządu dużych spółek prawa handlowego. Obecnie jest między innymi prezesem zarządu spółki oraz doradcą ds. programów strategicznych w BZWBK S.A.

W latach 1968-1989 był działaczem opozycji demokratycznej. Był współorganizatorem bojkotu zajęć i stołówek studenckich. W czerwcu 1977 był sygnatariuszem petycji przeciw aresztowaniom działaczy KOR i domagającej się amnestii dla więzionych uczestników protestów w Radomiu i Ursusie. W „S” od 1980, członek Prezydium KZ na PWr, w 1981 delegat na WZD. W dniach 13-15 XII 1981 współorganizator strajku okupacyjnego w PWr, 16 XII 1981 internowany, zwolniony w VIII 1982. Od XII 1982 członek „Solidarności Walczącej”, od wiosny 1983 jeden z jej najaktywniejszych działaczy. Aresztowany w lutym 1984r., zwolniony na mocy amnestii pod koniec VII 1984. Od końca 1984 członek Komitetu Wykonawczego „SW”. Od 1987 współpracownik Komisji Interwencji i Praworządności „S”. Odegrał kluczową rolę w czasie, kiedy aresztowano Kornela Morawiekiego, m.in. reprezentował „SW” podczas prób władz wciągnięcia „Solidarności Walczącej” w układ okrągłostołowy.

Od 2004 roku jest też prezesem Stowarzyszenia Inicjatywa Historyczna.

 

źródło: https://www.facebook.com/przewrot/photos/gm.828083803963946/799604193474583/?type=3&theater

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj