Prawie jedna trzecia Niemców chce wyjścia z Unii Europejskiej

2cae883462e1896d2824de2fa0639daf.jpg

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii już niebawem zagłosują w sprawie Brexitu, a tymczasem okazuje się, że nastroje antyunijne coraz bardziej narastają u naszych zachodnich sąsiadów.

Dokładnie 29 proc. Niemców chce wyjścia z Unii Europejskiej –wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie niemieckiego dziennika „Handelsblatt”.

Antyunijne nastroje w Niemczech narastają przede wszystkim w związku z zalewem kraju przez tysiące nielegalnych imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej i związanymi z tymi incydentami. Niemcy, którzy do tej pory w zdecydowanej większości byli do Unii Europejskiej nastawieni raczej entuzjastycznie, wychodzą teraz na ulice, by organizować antyimigracyjne protesty.

Innym argumentem, który podnoszą zwolennicy wyjścia Niemiec z UE, są problemy finansowe Grecji, które wpływają bezpośrednio na stan niemieckiego budżetu. Niemcy, jako najbogatszy członek Wspólnoty, są bowiem zmuszone do regularnego przekazywania ogromnych kwot pieniędzy na ratowanie finansów Grecji.

fot. freeimages.com

źródło: wgospodarce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj