Legnica: Czy w końcu uda się wyremontować „Spożywczak”?

źródło: www.fakty.lca.pl

1 lipca minie rok od kiedy miasto wydzierżawiło prywatnej firmie gmach po byłym Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego przy ul. Wrocławskiej. Ta miała ruszyć z remontem, ale na razie nie może.

„Spożywczak” miasto zlikwidowało przed trzema laty. W ubiegłym roku Zarządowi Gospodarki Komunalnej udało się znaleźć inwestora. Zarejestrowana w podlegnickim Ulesiu spółka „Asino” wygrała przetarg na dzierżawę poszkolnego gmachu i zadeklarowała, że urządzi w nim dom pomocy społecznej.

Minął rok, a przy Wrocławskiej remont nie ruszył. Okazało się, że firma „Asino” złożyła w urzędzie miasta wniosek o pozwolenie na budowę. Tyle że wciąż go nie otrzymała. Magistrat zapewnia, ze nie ma powodów do paniki. I że wyda stosowną decyzję. Na razie musi jednak czekać na opinię konserwatora zabytków.

– Dzierżawca po uzyskaniu wszelkich uzgodnień formalno-prawnych przystąpi do realizacji inwestycji – odpowiedział magistrat radnemu Maciejowi Kupajowi, który zainteresował się „spożywczakiem” i nawet wyskrobał w tej sprawie interpelację.

Dzierżawca musi więc cierpliwie czekać. Choć cierpliwości może mieć coraz mniej. Zgodnie z umową z ZGM przez pierwszy rok umowy płacił miesięcznie tylko 10 proc. wylicytowanego czynszu, czyli 404 zł. Od 1 lipca stawka wzrośnie do … 4040 zł.

źródło: http://fakty.lca.pl/legnica,news,59609,Co_z_budynkiem_po_dawnym_spozywczaku_.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj