Piotr Koper i Andreas Richter odkopią złoty pociąg?

źródło: youtube.com

Jeśli nie pojawią się niespodziewane przeszkody, to odkopywanie „złotego pociągu” powinno zacząć się już w lipcu – tak oceniają sytuację Piotr Koper i Andreas Richter, którzy uważają się za odkrywców „złotego” pociągu. Legendarny pojazd który miał zostać ukryty pod koniec wojny na 65. kilometrze linii kolejowej z Wrocławia do Wałbrzycha.

– Wszystkie kwestie prawne są już załatwione. Komplet dokumentów trafił do konserwatora zabytków i czekamy jeszcze tylko na tę zgodę – mówią odkrywcy. Są przekonani, że to już koniec biurokratycznej mitręgi i już wkrótce będą mogli zacząć prace odkrywkowe.

Jak w naszym kraju od strony prawnej wygląda poszukiwanie zabytków?
– Przy ostatecznym wydawaniu zgody jesteśmy osamotnieni. A przecież w tego typu miejscach może być broń, materiały wybuchowe czy zwłoki – wyjaśniała zebranym Barbara Nowak-Obelinda, Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. – Spraw bezpieczeństwa nie regulują jednak właściwie żadne przepisy. Decydująca jest wyobraźnia osoby wydającej pozwolenie – dodała pani konserwator.

Piotr Koper i Andreas Richter zaangażowali specjalistów z różnych dziedzin. Są wśród nich m.in. geolodzy, archeolodzy, saperzy i chemicy. – Musimy przekopać 3,5 tysiąca metrów sześciennych nasypu i chcemy to zrobić w ciągu około 10 dni – zapowiada Piotr Koper.

Źródło: http://www.gazetawroclawska.pl/zloty-pociag/a/jest-precyzyjny-plan-odkopania-zlotego-pociagu,10087118

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj