Podejrzani o kradzież samochodu zatrzymani po pościgu!

źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Mężczyznom, zatrzymanym po pościgu przez policjantów z powiatów legnickiego i złotoryjskiego grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni jechali skradzionym kilka godzin wcześniej samochodem i nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że podejrzani pobili właściciela i skradli mu auto, bo nie chciał im kupić piwa. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy na terenie powiatu legnickiego. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierujący nim mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać drogą w kierunku Legnicy. Funkcjonariusze drogą radiową powiadomili o sytuacji policjantów z Legnicy i wspólnie zatrzymali pojazd przy wjeździe do miasta.
W samochodzie znajdowali się dwaj mężczyźni, którzy zostali zatrzymani. Obaj byli już wcześniej zatrzymywani przez policję za kradzieże.
Ustalenia policjantów potwierdziły, że auto zostało skradzione kilka godzin wcześniej w Legnicy.
Dalsze czynności w tej sprawie realizowane przez funkcjonariuszy doprowadziły do ujawnienia w mieszkaniu 40-latka radioodtwarzaczy oraz nawigacji samochodowych pochodzących z kradzieży.

Źródło: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/podejrzani_o_kradziez_samochodu_zatrzymani_po_poscigu___policjanci_odzyskali_auto

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ