Sondaż: Niemcy zwolennikami Europy Narodów

niemcy.jpg

Prawie dwie trzecie (62 proc.) Niemców chce, by część kompetencji, które posiada obecnie UE, wróciło do państw narodowych. Jedna trzecia jest tymczasem przekonana, że mimo zwycięstwa zwolenników „Brexitu” w referendum nie dojdzie ostatecznie do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE – wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut badań opinii publicznej Emnid, na zlecenie niemieckiej telewizji N24.

Jak donosi gazeta „Die Welt” Niemcy są w zdecydowanej większości zwolennikami Europy Narodów. Propozycję szefów MSZ Niemiec i Francji Franka-Waltera Steinmeiera i Jean’a-Marca Ayraulta większej integracji UE i utworzenia „superpaństwa” popiera zaledwie jedna trzecia z nich. Podobnie jak dalsze rozszerzenie europejskiej wspólnoty. 8 proc. opowiada się za całkowitym „rozwiązaniem UE”, a 28 proc. podoba się idea „Europy dwóch prędkości”. 

Mimo wyraźnego zwycięstwa zwolenników „Brexitu” w referendum, aż jedna trzecia Niemców uważa, że nie dojdzie do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Wśród młodych (poniżej 30 lat) ten pogląd jest szczególnie rozpowszechniony (45 proc.).

Aż 90 proc. zaś uważa, że Niemcy „nie powinny przejmować w obliczu Brexitu roli przywódczej w UE”, a 17 proc. jest zdania, że Niemcom wiodłoby się lepiej, gdyby kraj nie był częścią europejskiej wspólnoty. 

Fot. [freeimages.com]

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/raporty-stefczyk-info/sondaz-niemcy-zwolennikami-europy-narodow,17345610242#ixzz4D9igUG8j

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj