Nie ma napisu KAT na grobie Bieruta

bierut.png

Zniknął napis „Kat” z grobu Bolesława Bieruta. Usunęła go anonimowa 28-latka. – Nie kryje mocno lewicowych poglądów. Na co dzień pracuje w instytucji bankowej. Fatalnie czuła się z tym, że ktoś niszczy groby. Bez względu na to, kim jest pochowana osoba. Sama kupiła środki za 300 złotych i postanowiła zmyć napis – poinformował reporter TVN 24.

Według relacji kobieta pracowała nad usunięciem napisów w sobotę i niedzielę. – Na przedniej części nagrobku tekstu już praktycznie nie rozczytamy, pozostała jedynie rozmyta plama. 28-latka miała jednak problem z usunięciem farby z tylnej części pomnika – mówił reporter.

Grób Bolesława Bieruta, działacza komunistycznego i agenta NKWD, znajduje się na Wojskowych Powązkach. W poniedziałek wieczorem, w dniu obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, umieszczono na nim napis „KAT” i namalowano czerwoną gwiazdę. W związku ze sprawą policja zatrzymała dwie osoby; 49-letnią Monikę S. i 24-letniego Janusza W., przy których znaleziono czerwony spray. Po interwencji Zbigniewa Ziobry zatrzymanych zwolniono z aresztu.

foto: you tube

źródło:http://telewizjarepublika.pl/quotkatquot-zniknal-z-grobu-bieruta-quotpostanowila-zmyc-napisquot,36508.html

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ