Policjanci odzyskali skradzione auto – właściciel był przekonany, że samochód stoi pod domem

BMW.jpg

W okolicy legnickiego lotniska policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jak się okazało chwilę wcześniej ukradli auto. Policjanci odzyskali samochód, o którego kradzieży nie wiedział jeszcze właściciel.

Oficer dyżurny legnickiej jednostki otrzymał informację, że w okolicach legnickiego lotniska znajdują się dwaj podejrzani mężczyźni, którzy wymontowują części samochodowe z zaparkowanego tam Seata.

Na miejsce przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zatrzymali dwóch 25-letnich legniczan. Jeden z nich stał przy samochodzie Opel Astra i na widok policjantów próbował się oddalić. Pojazd został sprawdzony i wg. systemów informatycznych nie posiadał statusu skradzionego.

Legniccy policjanci zwrócili jednak uwagę, że zatrzymani zachowują się bardzo nerwowo, a do otwartego Opla Astra nie ma dokumentów, ani kluczyków. Do realizacji zadań wysłano kolejnych policjantów, tym razem do właściciela samochodu celem uzyskania informacji o aucie. Okazało się, że właściciel pojazdu jeszcze nie wiedział, że auto mu skradziono, a policjanci mogli go już poinformować, że pojazd odzyskali.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za którą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP w Legnicy 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj