XVI Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

mapa XVI RK 2.jpg

Gdyby nie ci piękni ludzie, ich zapał i determinacja…cóż by z nami było?! starcami, bez sił a często bez możliwości upominania się o pamięć. Ten rajd – dla mnie – jest żywym pomnikiem, mówi Marta Dobrowolska, wrocławianka, której stryj został zamordowany w ostaszkowskim dole.

 

Oto treść deklaracji wydanej przez Biuro Prasowe Rajdu Katyńskiego.

 

 „Pojedziemy szlakiem zbrodni komunistycznych. Odwiedzimy Ziemię Świętą, Ziemię przesiąkniętą Polską Krwią – Katyń, Smoleńsk, Kuropaty, Bykownię, Wołyń, Ponary i wiele innych miejsc bliskich polskim sercom.

Serdecznie zapraszamy wszystkie media na uroczystość startu XVI Rajdu Katyńskiego, która się odbędzie w dniu 20 sierpnia br. o godz. 9:00 na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, przy Grobie Nieznanego Żołnierza” –

„Często poczynaniom Rajdu Katyńskiego towarzyszy milczenie mediów, dlatego tym bardziej gorąco zachęcamy przedstawicieli środków masowego przekazu do wyłamania się z tego niesprawiedliwego milczenia na temat tej piękniej i szlachetnej inicjatywy” – zachęca organizator.

 

Ważną sprawą dla organizatora są ludzie, toteż dodaje: „Podczas Rajdu Katyńskiego, nawiązujemy piękne relacje międzyludzkie. Zawiązujemy przyjaźnie tam, gdzie na poziomie politycznym jest to niemożliwe, bo łączy nas wspólna pasja i patriotyzm. Wśród spotykanych na naszym szlaku ludzi budzimy podziw naszą pamięcią o historii Polski i szacunkiem do niej. Pomóżcie nam dotrzeć do Waszych Odbiorców, byśmy mogli podzielić się tym dobrem jakie pragniemy nieść światu i naszym Rodakom. Będzie nam bardzo miło, jeśli Wasza obecność uświetni początek naszej podróży. Do zobaczenia!”.

Wydaje się, że oprócz śledzenia rajdu można jeszcze wspierać motocyklistów modlitwą, tak będzie robiła nasza czytelniczka Marta i zachęca wszystkich, którym Ojczyzna jest droga o codzienne, choćby jedno westchnienie do nieba.

A nasza redakcja będzie podpatrywać Was w drodze, rajdowcy najmilsi, z komandorem na czele i niech was prowadzi Pan Jezus, czuwa nad wami, przed wami, z boku, z góry, wszędzie. Amen

źródło: rajdkatynski.net

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj