Legnica: IV Festiwal Kultur

kto-siedzi 2.jpg

Legnickie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 27 sierpnia 2016 roku, godz. 15.00 na dziedziniec Akademii Rycerskiej) na IV Legnicki Festiwal Kultur „Kto siedzi na miedzi(-y)?”.

Impreza ma na celu prezentację kultur różnych grup narodowościowych i etnicznych zamieszkujących w Zagłębiu Miedziowym. Na program festiwalu złożą się w tym roku prezentacje zespołów folklorystycznych, ekspozycja stoisk z rzemiosłem ludowym i kulinariami oraz wystawy.

W sobotnie popołudnie na dziedzińcu Akademii Rycerskiej zaprezentują się między innymi: Zespół Folklorystyczny „Słowiki” ze Starego Łomu, Zespół Górali Czadeckich „Dawidenka” z Koźlic, Zespół Folklorystyczny „Roztoka” z Rudnej, Zespół Ludowy „Chrośliczanie” z Chroślic, Zespół Pieśni i Tańca „Łastiwoczka” z Przemkowa, Zespół Ludowy „Mojęcice” z Mojęcic, Chór BdV z Drezna, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczerka” i Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”.

Swoje stoiska kulinarne rozłoży grupa byłych legniczan przybyła specjalnie na tę okoliczność z Niemiec na zaproszenie Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego.

W holu otwarte będą dwie wystawy: rysunku artysty prymitywisty – legniczanki Janiny Kosowskiej oraz fotograficzna, obrazująca osadnictwo w powiecie bolesławieckim w 1946 roku.

foto i źródło: legnica.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj