Wrocław: Pobiegną i… pomogą

Foto: Wrocław Business Run

Wspólne bieganie, dobra zabawa, a do tego pomoc potrzebującym? Takie połączenie jest możliwe. Wszystko za sprawą Business Run – sztafecie, która w najbliższą niedzielę już po raz drugi zagości we Wrocławiu.

Biegacze – przedstawiciele wrocławskich firm i korporacji – staną do rywalizacji już czwartego września. Wrocławski bieg będzie jedną z siedmiu także w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Mimo, że do Wrocławia impreza zawitała dopiero w zeszłym roku, to organizatorzy już mogą mówić o sporym sukcesie.

– Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne. W pierwszej edycji udział wzięło 750 osób. Można powiedzieć, że w tym roku podwoiliśmy stawkę, bowiem do tegorocznej wrocławskiej edycji biegu zgłosiło się 1500 osób. Dystans do przebiegnięcia dla każdego zawodnika wynosi 3,8 km, czyli 19 km dla całego 5-osobowego zespołu.

Podwoi się też najprawdopodobniej kwota, jaka zostanie zebrana dla potrzebujących. W zeszłym roku przekazanych zostało ponad czterdzieści tysięcy złotych. W tym roku organizatorzy liczą na dwa razy więcej. Pieniądze trafią też do większej liczby osób. Wrocławianie będą pomagać trzem potrzebującym, w skali kraju liczba beneficjentów przekroczy zaś w tym roku sześćdziesiąt osób.

– W biegu wezmą udział przedstawiciele korporacji i przedsiębiorstw. Na trasie drugiej edycji wrocławskiego wydarzenia zobaczymy m.in. zawodników z: BNY Mellon, UBS, Luxoft,Credit Suisse, Lokum Deweloper, Logintrans, Trans EU, Volvo Polska, Qatar Airways, HP Global Business Center, Google, Hotel Monopol, UNIT4, Radisson Blu Hotel, UPS GBS Wrocław, Hasco-Lek, Skanska i wielu innych, którzy zdecydowali się na sportową realizację w słusznym celu – wylicza Agnieszka Orłowska, przewodnicząca wrocławskiego oddziału stowarzyszenia firm ABSL i i jednocześnie szefowa wrocławskiego oddziału firmy Google. 

Aby wziąć udział w imprezie, nie trzeba być przedstawicielem biznesu. Nie trzeba nawet biegać, gdyż organizatorzy przygotowali atrakcje dla każdego. Zresztą, jak się dowiedzieliśmy, lista jest już zamknięta z braku miejsc. Na terenie Stadionu Olimpijskiego, wokół którego odbędzie się sztafeta, będzie do dyspozycji między innymi strefa relaksu, zabawy dla najmłodszych czy miasteczko food trucków. Dzieci będą mogły też wziąć udział w Mini Business Run.

Przebieg imprezy 04.09:

·  9:25 Odprawa Kapitanów

·  9:30 Oficjalne otwarcie Wroclaw Business Run

·  10:10 Rozgrzewka

·  10:30 Start biegu

·  12:15 Start Mini Business Run (9:00-12:00 zapisy na bieg)

·  13:00 (około) Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

·  14:00 Zakończenie imprezy

Szczegóły: wroclawbusinessrun.pl

Foto: wroclawbusinessrun.pl
 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ