Wałbrzych: Górnik Wałbrzych 1 : 2 Zabrze Górnik

mecz 2.jpg

Szymon Matuszek i Erik Grendel Górnika Zabrze – zdobywcy dwóch bramek niedzielnego meczu III ligi grupy III oraz Paweł Tobiasz Górnika Wałbrzych, to nadzieje selekcjonerów na łatwe przechodzenie do pierwszej ligi.

W niedzielę można było zobaczyć równe szanse zawodników, czasem goście mieli lepsze szanse na zdobycie bramki. Po strzałach Marcina Morawskiego, Jana Rytki oraz Damiana Migalskiego piłka nie trafiła do siatki. Dużo lepiej zachował się w 29. minucie Paweł Tobiasz. Pomocnik wałbrzyszan popisał się strzałem z powietrza z 15 metrów w górny róg bramki, dobijając strzał Dariusza Michalaka. Młody golkiper gospodarzy nie miał szans na skuteczną interwencję. Górnik Zabrze zaś stworzył sobie w tej części spotkania dwie bardzo dobre okazje po stałych fragmentach gry, które po interwencji Damiana Jaroszewskiego oraz niecelnym uderzeniu Shevelyukhina nie przyniosły goli.

Po przerwie obraz gry sporo się zmienił. Zabrzanie zaczęli przeważać, lecz biało-niebiescy mądrze się bronili. Wyprowadzali kontry, lecz żadna z nich nie przyniosła pożądanego efektu. Gospodarze stworzyli sobie w tej części parę okazji do zdobycia gola. Z ostrego kąta w słupek uderzył Skrzypczak. Wałbrzyszanie nie zdołali wytrzymać naporu dobrze dysponowanych zawodników rezerw pierwszoligowca. W 80. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę wyrównującą zdobył głową Szymon Matuszek. Nie minęło pięć minut, a zabrzanie wyszli na prowadzenie. Dobrym, mocnym strzałem z 25 metrów popisał się Erik Grendel. Piłka jeszcze po rękawicy Jaroszewskiego trafiła do bramki gości. Do końca spotkania nic już się nie zmieniło, czego wałbrzyszanie mogą żałować, bo w samej końcówce centrostrzał Migalskiego wybił obrońca zabrzan.

Górnik II Zabrze: 29. Mateusz Michalski – 21. Erik Grendel, 11. Radosław Gruszka, 10. Aleksander Kwiek, 4. Szymon Matuszek, 7. Dariusz Pawłowski (90, 20. Dominik Konieczny), 38. Oleksandr Shevelyukhin, 14. Michał Teichman, 17. Marcin Urynowicz (70, 5. Dominik Lasik), 35. Łukasz Wolsztyński (60, 22. Bartosz Pikul), 18. Szymon Żurkowski (46, 23. Szymon Skrzypczak).

Górnik Wałbrzych: 1. Damian Jaroszewski – 2. Dariusz Michalak, 7. Paweł Tobiasz (85, 6. Filip Brzeziński), 8. Sebastian Surmaj, 9. Damian Migalski, 10. Marcin Morawski, 11. Jan Rytko, 14. Mateusz Krzymiński, 16. Norbert Pierzga, 17. Mateusz Sobiesierski, 18. Grzegorz Michalak.

 

foto: you tube

źródło: gornik-walbrzych.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj