Uwaga kierowcy samochodów ciężarowych! 2 i 3 października br. na terenie Niemiec obowiązuje zakaz jazdy

cioężaróki.png

W Niemczech obowiązuje zakaz jazdy w niedzielę i święta dla samochodów ciężarowych. 3 października 2016 r. w tym kraju przypada święto narodowe. W związku z tym zakaz obowiązuje od 2 października (niedziela) godz. 0.00 do 3 października (poniedziałek) godz. 22.00. Prosimy kierowców wyjeżdżających do Niemiec o stosowanie się do przepisów obowiązujących na terenie tego kraju. 

Policjanci z Niemiec przypominają o zakazie jazdy w niedziele i święta dla pojazdów ciężarowych na terenie ich kraju. Z uwagi na święto narodowe przypadające w Niemczech na dzień 3 października 2016 r., zakaz jazdy dla tego typu pojazdów obowiązywać będzie od niedzieli 2-ego października godz. 0.00 do poniedziałku 3-ego października 2016 roku godz. 22.00. 

Ograniczenie to nie dotyczy tylko autostrad, ale wszystkich dróg publicznych w Niemczech. Zakaz obejmuje pojazdy powyżej 7,5 tony oraz ciężarówki z przyczepą. Aby w tym okresie wolno było jechać, wymagane jest specjalne zezwolenie.

Nieprzestrzeganie tego zakazu może skutkować nałożeniem na kierowcę mandatu w wysokości 120,00 €, a dla zleceniodawcy (spedytora) nawet 570,00 €.

 

foto: you tube

źródło: policja.gov.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj