Śląsk do sprzedania. Dzisiaj oglądają nas Niemcy

slask1.jpg

Wrocławski klub piłkarski i jego obiekty wizytuje delegacja z Niemiec. Spekuluje się, że goście pojawili się w związku z planowaną na wiosnę sprzedażą klubu przez gminę.

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Rafała Dutkiewicza, gmina Wrocław będzie chciała sfinalizować sprzedaż Śląska w pierwszym kwartale przyszłego roku. Podczas konferencji prasowej nowego prezesa wrocławskiego klubu Krzysztofa Hołuba można było usłyszeć, że jest już kilku potencjalnych kupców, ale na tak wczesnym etapie rozmów nie można ujawniać, kim oni są. Pierwsi zainteresowani pojawili się w środowe popołudnie w biurach przy ulicy Oporowskiej. Jednym z członków delegacji zza zachodniej granicy był Thomas von Heesen, były piłkarz i trener, między innymi Lechii Gdańsk. Goście zostali oprowadzeni po siedzibie klubu przez mecenasa Jacka Masiotę – członka rady nadzorczej, którego jedną z misji ma być właśnie znalezienie nowego właściciela WKS-u. Na spotkaniu obecny był także Paweł Żelem, który po odwołaniu z funkcji prezesa pozostał w klubie przejmując obowiązki dyrektora wykonawczego. Wszyscy panowie pojawili się także na treningu pierwszego zespołu, ale tylko na chwilę. Prawdopodobnie zostali spłoszeni przez fotoreporterów.

W oczekiwaniu na koniec rundy

Kwestia pojawienia się we Wrocławiu nowego inwestora jest mocno związana z wynikami uzyskiwanymi przez zespół Mariusza Rumaka. Najbardziej pożądany scenariusz zakłada uzyskanie przez Śląsk pozycji w pierwszej ósemce ligowej tabeli po rundzie zasadniczej. To będzie oznaczało, że po podziale na grupy „mistrzowską” i „spadkową” WKS znajdzie się w tej pierwszej. A to z kolei da gwarancję utrzymania się zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. W takiej scenerii ewentualny, nowy właściciel będzie mógł spokojnie zacząć wprowadzać swoje „porządki” mając pewność, że jego klub będzie od kolejnego sezonu walczył w Ekstraklasie. W przypadku znalezienia się Śląska w grupie „spadkowej” cały proces przekształceń właścicielskich może się opóźnić i skomplikować. Do końca rundy zasadniczej pozostało 13 kolejek. Śląsk Wrocław aktualnie zajmuje 9 miejsce w tabeli.

WKS Dziękuje Włodzimierzowi Patalasowi

Choć o tej zmianie w strukturze organizacyjnej klubu było wiadomo już kilka dni temu, to teraz oficjalnie z dniem 1 grudnia funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej wrocławskiego zespołu przestał pełnić Włodzimierz Patalas. Jego miejsce zajął Maciej Bluj. Śląsk w krótkim komunikacie podziękował Patalasowi za jego działalność:

Szanowny Panie Włodzimierzu, 

Cała piłkarka wspólnota WKS-u Śląska Wrocław chce Panu podziękować za te wszystkie lata spędzone na czele naszej Rady Nadzorczej. Dziękujemy za Pana zaangażowanie, miłość do klubu, walkę o nasze sprawy, a przede wszystkim za poświęcony nam czas, co dla Pana – Sekretarza Miasta Wrocławia – na pewno nie było proste. Życzymy Panu pomyślności i zapewniamy, że na zawsze pozostanie Pan w naszych sercach. 

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ