Stoch zajmuje czwarte miejsce w wypaczonym konkursie i traci lidera

Zwycięzcą trzeciego konkursu 65 Turnieju Czterech Skoczni, który miał miejsce w Innsbrucku został Norweg Daniel Andre Tande. Kamil Stoch zajął 4 miejsce.

Konkurs składał się tylko z jednej serii. Wynikało to złych warunków wietrznych i słabo przygotowanego zeskoku. Konkurs był loteryjny, o czym świadczą wysokie miejsca zajęte przez skoczków z dalszego szeregu, m.in. drugie miejsce Roberta Johanssona z Norwegii i trzecie Rosjanina Jewgienija Klimowa.

Stoch skakał mimo upadku w serii próbnej. Polakowi nie stało się nic poważnego, jednak jest dość mocno stłuczony. Gdyby nie waga zawodów to nie wziąłby udziału w konkursie.

Wyniki te oznaczają przetasowania w klasyfikacji generalnej Pucharu Świat i Turnieju Czterech Skoczni.
Nowym liderem Pucharu Świata został Daniel Andre Tande (632 pkt), który zepchnął na drugie miejsce młodego Domena Prevca (36 punktów straty do lidera). Na trzecie miejsce awansował Kamil Stoch (99 pkt. straty).
Pozycję lidera TCS stracił Kamil Stoch. Tu również liderem jest Tande, jednak strata wynosi zaledwie 1,7 pkt. Trzeci jest Austriak Kraft, ze stratą 16,6 pkt.
Przed ostatnim konkursem, który będzie miła miejsce w Bischofshofen, zdaje się, że rywalizacja o wygraną Turnieju Czterech Skoczni będzie toczyła się między Stochem a Tande. Strata Krafta jest zbyt duża, do tego skoczek przechodzi grypę żołądkową, która nie wpłynie pozytywnie na jego formę.

Ostatnie zawody TCS już w piątek.

Wyniki końcowe:
1  Daniel Andre Tande 128.5 m – 125.7 pkt.
2 Robert Johansson –  133 m – 123.1
3 Jewgienij Klimow –  127 m – 119.1
4 Kamil Stoch120.5 m – 117.4
5 Andreas Stjernen 122.5 m – 117.1
6 Maciej Kot 121 m – 117
7 Piotr Żyła  121 m – 116.7

Źródło: skijumping.pl / eurosport

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj