Hollywoodzki reżyser nakręci we Wrocławiu film o II wojnie światowej

Sean P. Anderson, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Jak podaje Radio Wrocław, słynny hollywoodzki reżyser wybrał stolicę Dolnego Śląska na plenery swojego najnowszego filmu. Po „Moście szpiegów” w reżyserii Stevena Spielberga (2014) Wrocław ponownie stanie się scenerią dramatycznej opowieści.

Urodzony w Niemczech Robert Schwentke wyreżyserował takie tytuły jak Plan lotu, Red i Zbuntowana. Na wiosnę ruszą zdjęcia do nowej produkcji. Film „Kapitan” ma opowiadać o losach żołnierza, który pod koniec II wojny światowej podstępem przejął władzę w obozie koncentracyjnym na terenie Dolnej Saksonii. Zamordował tam ponad sto osób.

„Kapitan” realizowany będzie w Niemczech i na Dolnym Śląsku. Niedaleko Wrocławia zbudowany zostanie obóz jeniecki. Nazwiska aktorów, którzy wcielą się w główne postaci nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że reżyser potrzebuje aż 800 statystów. W ciągu najbliższego tygodnia zostaną oni wyłonieni w drodze castingu. Przesłuchania już trwają.

– Jestem po studium aktorskim (…), kamera po prostu ciągnie – podkreśla kandydat na statystę w rozmowie z Radiem Wrocław.

Źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj