Od rodzinnej awantury do uprawy marihuany

Zaniepokojeni sąsiedzi powiadomili legnickich policjantów o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Podczas interwencji funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń ujawnili profesjonalną uprawę marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich i blisko 30 porcji marihuany. W tej sprawie zatrzymana została jedna osoba podejrzana o przestępstwa narkotykowe.

Do dyżurnego legnickiej policji zadzwonił zaniepokojony lokator jednego z budynków mieszkalnych. Z jego relacji wynikało, że w jednym z mieszkań doszło do awantury. Oficer dyżurny natychmiast skierował tam patrol interwencyjny.

W rozmowie ze świadkami policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili, że w mieszkaniu doszło do awantury pomiędzy kobietą i jej partnerem. Jednakże przed przybyciem na miejsce patrolu policji mężczyzna biorący udział w kłótni z kobietą wyszedł z mieszkania.

Kobieta przez dłuższy czas nie chciała otworzyć drzwi do mieszkania. Po krótkim czasie policjantom udało się wejść do lokalu, w którym wyczuli intensywny zapach marihuany. W czasie interwencji funkcjonariusze zauważyli, że w jednym z pomieszczeń jest zapalone światło, a z jego wnętrza wydobywa się ciepło oraz wystają kable. Policjanci sprawdzili „tajemniczy” pokój, w którym ujawnili uprawę konopi indyjskich. Podczas dalszego sprawdzania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny w postaci marihuany, z którego po podziale można byłoby przygotować blisko kilkadziesiąt porcji handlowych tego narkotyku.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. W tej sprawie zatrzymali 29-letnią mieszkankę Legnicy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast prowadzenie uprawy konopi wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj