Sukces Portu Lotniczego we Wrocławiu. Liczba pasażerów wzrasta z każdym miesiącem

A.PALUS, PR EXPERT

 

Informacja prasowa

Ponad 21% pasażerów więcej na wrocławskim lotnisku

To w dużej mierze zasługa nowych połączeń. W styczniu 2017 Port Lotniczy Wrocław obsłużył blisko 183 tys. pasażerów. Z połączeń krajowych skorzystało ok. 40% podróżnych więcej. Na trasach międzynarodowych tanie linie odnotowały wzrost o 17,5%, a pasażerów przybyło również w samolotach tradycyjnych przewoźników.

W styczniu 2017 roku z Portu Lotniczego Wrocław skorzystało aż o 21,4% pasażerów więcej niż rok temu. Co się złożyło na ten wynik?

To w znacznej mierze efekt nowości wprowadzonych przez tanie linie. Bardzo duży wzrost odnotowali też przewoźnicy na trasach krajowych, stabilnie rozwijają się również sieciowe połączenia międzynarodowe. Znakomity wynik w styczniu potwierdza, że wrocławskie lotnisko ma bardzo dobre perspektywy rozwoju – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczy Wrocław.

Na wzrost wpłynęły nowości

W styczniu z oferty tanich linii na trasach międzynarodowych skorzystało ponad 112 tys. pasażerów. To o 17,5% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Najwięcej podróżnych przybyło na trasie do Oslo Torp (32,2%), obsługiwanej przez linie Wizz Air, a w przypadku połączeń na Wyspy Brytyjskie na trasach do Glasgow (15,6%) oraz Londynu Luton (6,1%).

W aktualnym rozkładzie lotów pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji łącznie 25 niskokosztowych połączeń, w tym sześć, których nie było przed rokiem – Madryt, Kijów, Manchester, Newcastle, Birmingham i Belfast.

Nowości tanich linii cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co przekłada się na znaczący wzrost w tym segmencie połączeń. Po raz pierwszy na sezon zimowy pozostała również Malta. Spośród kierunków południowych pasażerowie najchętniej wybierają Teneryfę. Samoloty na tej trasie są wypełnione w ponad 90% – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży
i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Już wiosną wystartują trzy kolejne nowości – Lizbona i Majorka (Ryanair), a także Lwów (Wizz Air). Irlandzki przewoźnik ogłosił również otwarcie nowego kierunku w sezonie zimowym 2017/2018. Po raz pierwszy polecimy wtedy z Wrocławia na Bliski Wschód, do Tel Awiwu.

Na trasach krajowych wzrost o 38,9%

Z połączeń krajowych skorzystało ponad 40 tys. pasażerów. Uwagę zwraca wynik linii Ryanair. Na trasie do Warszawy irlandzki przewoźnik odnotował o 100,6% podróżnych więcej niż w styczniu 2016 (przy liczbie rejsów zwiększonej o ok. 80%). Przypomnijmy, że od października samoloty linii Ryanair na tej trasie lądują na Lotnisku Chopina, zamiast w Modlinie.

Więcej pasażerów do hubów

Z sieciowych połączeń międzynarodowych, do największych hubów przesiadkowych, skorzystało w styczniu 2017 blisko 24 tys. pasażerów, czyli o 3,7% więcej niż w styczniu 2016. Najwięcej podróżnych przybyło na trasach do Düsseldorfu (48,3%) oraz do Monachium (7,2%). Rozwój tego segmentu połączeń pokazuje również fakt, że na trasie do Frankfurtu pasażerowie wrocławskiego lotniska mają obecnie do dyspozycji o ponad 30% rejsów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Na wakacje z biurem podróży

Z początkiem roku obserwujemy wzrost w segmencie lotów czarterowych. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk na kolejne miesiące – mówi Jarosław Sztucki.  Obecnie  z Wrocławia można lecieć na Lanzarote i Fuerteventurę. Trwa sprzedaż ofert wakacyjnych. W sezonie letnim do wyboru pasażerowie wrocławskiego lotniska mają ok. 30 kurortów, w tym niezwykle popularną Grecję, Hiszpanię i Włochy, a także  Wyspy Kanaryjskie. Nowością są loty do Albanii (Tirana) i na kolejną grecką wyspę (Kefalonia).

 

źródło: Aleksandra Palus PR Ekspert

foto: Aleksandra Palus PR Ekspert

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj