Wrocław: 200 nowych miejsc pracy

Reise Reise, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Radio Wrocław informuje, że w stolicy Dolnego Śląska powstanie 200 nowych miejsc pracy.

Niemiecka firma Mahle niebawem otworzy we Wrocławiu swoje przedstawicielstwo. Biuro będzie mieścić się w Nicolas Business Center przy św. Mikołaja.

Mahle należy do ścisłej czołówki w branży motoryzacyjnej. Produkuje części samochodowe w 170 fabrykach na całym świecie. Obroty firmy to 12 miliardów euro rocznie.

We wrocławskim biurze początkowo zatrudnionych zostanie 100 osób, ale docelowo pracowników ma być 200. Zatrudnienie znajdą specjaliści z branży IT oraz księgowości. Ewa Kaucz z Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej twierdzi w rozmowie z Radiem Wrocław, że miejsc pracy może być więcej.

— Credit Suisse też planował 200 osób, teraz mamy 4000. Zazwyczaj jakość ludzi, efektywność ludzi pracujących w tym sektorze usługowym we Wrocławiu jest bardzo wysoka i pierwotne plany zawsze rosną. Na razie mają wynajęte powierzchnie biurowe dla 200 osób, ja myślę, że za 5 lat będzie zdecydowanie więcej — czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Jak dotąd w Polsce istniały dwa zakłady produkcyjne firmy Mahle, oba zlokalizowane w Wielkopolsce, a konkretniej — w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim. Pracuje w nich 4400 osób. Obroty to 2 miliardy złotych.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Mahle bardzo dobrze ma się w Polsce – zatrudnia już tysiące ludzi. Fajnie, że we Wrocławiu też znalazło swoje miejsce, bo zawsze to większa szansa na pracę dla mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ