Wszczęto postępowanie wobec Romana Giertycha

giertychYoutu.jpg

Roman Giertych należy do zdeklarowanych przeciwników partii rządzącej, co wielokrotnie podkreślał m.in. biorąc udział w manifestacjach KOD-u. Giertych wielokrotnie też krytykował i kpił sobie ze śledztwa smoleńskiego. Wygląda na to, że może doczekać się w związku z tym konsekwencji prawnych. Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie wszczął postępowanie dyscyplinarne w sprawie telewizyjnej wypowiedzi Romana Giertycha, w której krytykował on m.in. działania prokuratorów badających katastrofę smoleńską – podaje portal Wprost.pl.

Śledztwo ma dotyczyć słów wypowiedzianych przez Giertycha dotyczących katastrofy smoleńskiej. W ubiegłym roku na antenie TVN 24 Giertych stwierdził, że prokuratura wie, iż pod Smoleńskiem nie doszło zamachu, a ekshumacje służą tylko po to, by przedłużyć śledztwo, by przedłużyć czynności procesowe i nie wyjawiać prawdziwych powodów katastrofy.

Giertych oskarżał też szefa MON Antoniego Macierewicza o to, że przeprowadza się ekshumacje i szarga pamięć zmarłych, „by nie ogłaszać publicznie klęski Macierewicza i jego zespołu”.

 

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski uznał, że publiczne wydawanie tego typu osądów jest dalece niewłaściwe i przyczynia się do psucia opinii o prokuratorach prowadzących śledztwo. Prokurator krajowy zaznaczył też, że adwokata powinien cechować „umiar i oględność w wypowiedziach” oraz jego wypowiedź nie może zawierać „sformułowań obraźliwych”. Sprawą miała się zająć Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie.

Portal Wprost.pl potwierdził nieoficjalne doniesienia, iż Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie zamierza dokładniej przyjrzeć się słowom mecenasa, byłego lidera Ligi Polskich Rodzin

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. A przecież Giertych jak i Marcinkiewicz karierę zaczynali w PiS ,jak to podłość nie zna granic ,teraz gryzą rękę która ich wyciągał z niebytu,sprzedajni zdrajcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ