Karnawał zwierząt. Dzisiaj premiera w Operze Dolnośląskiej

MP Karnawał zwierząt

Marcin Nałęcz-Niesiołowski dyrektor opery, serdecznie zaprasza na kolejną premierę. Tym razem zobaczymy familijny spektakl baletowy do muzyki Camille Saint- Saënsa. Znakomici soliści i tancerze opowiedzą o fantazjach Laury. Dziewczyna – w sennych marzeniach – wraca  do ogrodu zoologicznego i spektaklu baletowego, który obejrzała jak my, w operze. Te dwa wydarzenia silnie oddziałują na Laurę. Kiedy widzimy o czym śni, choreograf wprowadza kolejną postać, to Narrator, który opowiada o sztuce baletowej, technice. Czy publiczność pokocha Laurę? zobaczymy już dzisiaj. 

Karnawał zwierząt, jeden z najbardziej znanych i lubianych utworów Saint- Saënsa, będzie grany 16, 17 i 28 maja. Wrocławska publiczność nareszcie zobaczy kunszt wyjątkowej choreografki Anny Hop. Nieprzerwanie, od udanego debiutu w 2010 roku, tworzy nowe miniatury warsztatowe, realizuje lub współrealizuje spektakle i projekty warsztatowe.

Na scenie zobaczymy tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej, w partiach solowych: Remy Lamping, Dajana Kłos, Daniel Agudo Gallardo i Łukasz Ożga.

Marcin Nałęcz-Niesiołowski, poprowadzi orkiestrę. Scenografia i projekcje, Małgorzaty Szabłowskiej a kostiumy i wizualizacje Katarzyny Rott (Silverclock).
MP

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ