Awantura o niskopodłogowe tramwaje. MODERTRANS z Poznania ma pretensje do wrocławskich aktywistów

Przemysław Filar

Wrocławscy aktywiści z Akcji Miasto i Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia “zepsuli” wizerunek poznańskiej firmie MODERTRANS, która poczuła się urażona apelem skierowanym do prezydenta Wrocławia o anulowanie przetargu na zakup tramwajów z powodu nieprzemyślanych warunków w specyfikacji przetargowej.

Jak wiadomo Wrocław stara się zakupić 40 nowych, ale – według Akcji Miasto i Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia – nienowoczesnych tramwajów, bowiem oferta dopuszcza zakup przestarzałych modeli, zatem nieprzystosowanych dla osób niepełnosprawnych, ludzi o ograniczonej możliwości poruszania się oraz rodziców z wózkami.

Dla aktywistów, oczywiste jest, że przetarg powinien dotyczyć tylko tramwajów niskopodłogowych, potwierdza to sonda na tuwroclaw.com, z dnia 9 czerwca, godz. 12.54, z której wynika, że 93,11% wrocławian chce nowoczesnego taboru, 4,41% niekoniecznie a 2,48% nie ma zdania.

Nie wiadomo jaka będzie decyzja prezydenta w sprawie petycji naszych dzielnych aktywistów ale o sprawie robi się głośno, dzięki zarzutom poznańskiej spółki, która społecznikom zarzuca… nieuczciwą konkurencję i naruszenie dóbr osobistych.

Na naszym portalu opublikowaliśmy już wspólne oświadczenie Akcji Miasto i Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia, tutaj 

Będziemy informować czytelników o rozwoju zdarzeń.

Przemysław Filar, prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia na cały rozgłos w sprawie przetargu patrzy z nadzieją

Paradoksalnie, dzięki tej akcji, możemy zyskać to, na czym nam najbardziej zależy, czyli sprawny, nowoczesny tabor. Tramwaje są kupowane na 30 lat, więc powinny być najlepsze!

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ