Ilona Gierak nową Impelką

Impel Wrocław powoli kończy kompletowanie drużyny na najbliższy sezon. Dzisiaj do zespołu dołączyła Ilona Gierak, która ostatnie rozgrywki spędziła w Toruniu.

Ilona Gierak urodziła się 29 października 1988 roku i będzie niewątpliwie jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w drużynie ze stolicy Dolnego Śląska. Swoją karierę rozwijała m.in. w Muszynie i Toruniu. Na swoim koncie ma także występy w lidze francuskiej – w Saint-Raphaël.

Największymi sukcesami Gierak jest zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski z drużyną Polskiego Cukru Muszynianki oraz Federal Cup podczas swojego pobytu we Francji. Przyjmująca była także powoływana do kadry Polski.

– Wybrałam Impel Wrocław, bo to dobrze zorganizowany klub z ciekawą tradycją. Przekonała mnie osoba trenera Solarewicza, bo wiem, że dzięki niemu będę mogła podnieść swoje umiejętności. Wierzę, że będziemy waleczną, ambitną drużyną i wspólnie osiągniemy dobry rezultat – mówi Ilona Gierak, nowa przyjmująca Impel Wrocław.

– Cieszę się z podpisania kontraktu z Iloną. To solidna zawodniczka – od niej, z pewnością, będą mogły się wiele nauczyć nasze młode siatkarki. W dodatku wraz ze sztabem wierzymy, że uda nam się dobrze wykorzystać czas przed sezonem i także Ilona rozwinie u nas swoje umiejętności – dodaje Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Ilona Gierak to dziesiąta zawodniczka w drużynie z Wrocławia. Wcześniej zespół zasiliły Julia Szczurowska, Magdalena Wawrzyniak, Valerie Nichol, Weronika Wołodko, Aleksandra Trojan, Iga Chojnacka, Natalia Murek oraz Tamara Kaliszuk. Swój kontrakt przedłużyła libero – Maria Stenzel. Kolejne informacje transferowe klub zamierza przekazać w najbliższych dniach.

źródło: impelwroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ