Tymczasowa droga na lotnisko : spór o dojazd

Foto: mat prasowy

W Szymanowie na szybko budują tymczasową drogę, która prowadzi na lotnisko Aeroklubu i pobliskich firm. Drogowcy muszą się bardzo spieszyć, bo już za tydzień na lotnisku odbędą się zawody The World Games 2017. Jeśli zdążą a pogoda nie będzie deszczowa, może się okazać, że Wrocław wyjdzie z lotniczych igrzysk z twarzą. Na razie wykaszają pas, którym zawodnicy, publiczność i media pojadą na lotnisko aby uczestniczyć w zawodach szybowcowych i spadochronowych.

Maciej Mont -właściciel drogi, a konkretnie odcinka, który prowadzi do płyty lotniska przegrodził dojazd kontenerem. Z jego dokumentacji wynika, że są to wieloletnie zaniedbania wrocławskiego magistratu. Miasto na razie nie podjęło żadnych kroków przeciwko Maciejowi Montowi. Teraz pilniejszą spawą jest budowa tymczasowej drogi. Nie znane są koszty przedsięwzięcia.

Marek Jóźwicki Dyrektor wrocławskiego Aeroklubu w Szymanowie

Wszyscy czują się po trochę pokrzywdzeni i szkoda, że nie wszyscy wychodzą z twarzą z tego rodzaju konfliktów. Teraz – zgodnie z wcześniej przygotowanym planem, na wypadek wystąpienia takich okoliczności – wspólnie z gminą przygotowujemy utwardzenie drogi.

Nieporozumienia wynikają z zaniedbań urzędowych, mówi Jakub Bronowicki, wójt Gminy Wisznia Mała

Ktoś w latach przeszłego systemu prawnego i społecznego nie dopilnował sprawy związanej z dojazdem na lotnisko, które zostało przeniesione z Gądowa.

Paweł Cecota Rzecznik prasowy The World Games 2017 mówi – problemu nie ma

Zarządca terenu zapewnia nas, że sprawa jest już załatwiona.

źródło: wroclaw.tvp.pl
MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ