Jacek Międlar: Wzywam duńskie władze do ukarania policyjnych katów, a polskie władze do zdymisjonowania Adama Bodnara

MP Jacek Międlar

Rzecznik Praw Obywatelskich nie ma łatwo. Od dwóch lat różne środowiska żądają lub wzywają Adama Bodnara do dymisji. W każdym przypadku chodzi o jego brak działań w sprawach, które powinny być szybko i sprawnie załatwiane a nie są, bądź wypowiedzi, za które partyjni koledzy każą mu przepraszać Polaków i czasem przeprasza, np. za “współudział Polski w holokauście”. Teraz do zacnej grupy – Ordo Iuris, Reduta Dobrego Imienia, PIS, Kukiz’15 i PSL domagającej się dymisji Adama Bodnara – dołączyli wrocławscy kibice Śląska Wrocław.

Kibice Śląska Wrocław stanęli murem za Polakiem, który 1 września br. został brutalnie pobity przed kopenhaskim stadionem, tuż przed meczem Polska – Dania. We Wrocławiu i wielu innych miastach odbyły się pikiety i demonstracje pokojowe, na których kibicie wyrazili swoją dezaprobatę w stosunku do polskiego rządu, naszych służb konsularnych a przede wszystkim Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Zapytaliśmy Jacka Międlara, znanego wrocławskiej społeczności byłego zakonnika a teraz publicystę co sądzi na temat samego wydarzenia jak i reakcji naszych służb konsularnych w tej sprawie.

Nie znamy szczegółów, może duńska policja miała powody do pacyfikacji polskich kibiców?

Z relacji świadków oraz opublikowanych w sieci filmów wiemy, że Polak nie był agresywny, a został skatowany przez duńską policję po prostu dla „zasady”. A nawet gdyby hipotetycznie w jakiś sposób zawinił, to policja ma wiele możliwości, żeby obezwładnić człowieka. Nie muszą okładać mężczyzny pałką po głowie, aż poleje się krew. Polak został tak brutalnie pobity, że w ciężkim stanie wylądował w szpitalu. Te metody przypominają działania Milicji Obywatelskiej. Na takie bestialstwo nie ma naszej zgody, podobnie jak na to, w jaki sposób duńscy włodarze potraktowali Polskę. Dezinformowali Polaków na temat wydarzenia spod stadionu, tymczasem powinni z miejsca wyjaśnić wszelkie okoliczności i wystosować właściwe komunikaty. Dopiero nagrania w sieci pomogły nam nagłośnić tę sprawę. Chłopak ma na imię Grzesiek, jest kibicem Lechii Gdańsk, do Kopenhagi przyjechał z dziewczyną. Nic złego nie zrobił. Następnym razem taka sytuacja może spotkać każdego z nas.

W krajach zachodnich brutalność policji jest powszechnie znana. Tam każdy musi poddać się kontroli i słuchać wezwań… albo kończy się – podobnie jak z Grzegorzem – użyciem siły i aresztem.

Skatowanie do nieprzytomności polskiego obywatela, bez względu na to, jakie podzielał poglądy i z jaką opcją polityczną się identyfikował, zasługuje na radykalne potępienie. Nie tylko z naszej strony i ze strony władzy. Nikogo nie powinno obchodzić, co wytatuowane miał na ciele. Logo PIS-u  czy portret Joanny Scheuring-Wielgus. W Danii popłynęła polska krew, która przelała czarę goryczy. Dlatego pytam się, gdzie w tej sprawie jest ten ideologiczny karzeł, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar? Człowiek faworyzujący banderowców, Żydów, lewaków i pederastów. równocześnie deprecjonując na każdym kroku patriotów i nacjonalistów. Jego milczenie w sprawie pobicia Grzegorza to ostateczny dowód na to, że powinien zostać zdymisjonowany. Jego milczenie to jawna zgoda na łamanie praw człowieka w Polsce i poza jej granicami.

Według Pana wieloletnia propaganda przeciwko kibicom przyniosła spodziewany efekt? Społeczeństwo jest podzielone. Nie ma „kibiców” tylko „kibole”.

To jest owoc długoletniej propagandy, która na wszelkie możliwe sposoby próbuje obrzydzić społeczeństwu środowisko kibicowskie. Tymczasem kibice kierują się takimi zasadami jak lojalność i solidarność… Zasadami, którymi aktualna opozycja próbuje wycierać sobie gęby, w rzeczywistości nie mając z nimi nic wspólnego. W środowisku kibicowskim nie ma miejsca dla takich farbowanych lisów jak chociażby Bartosz Arłukowicz czy Joanna Kluzik-Rostkowska, którzy w pogoni za sławą i pieniędzmi skaczą z partii do partii. Oni, bękarty komunizmu i demoliberalizmu, co prawda mają ogromne pieniądze, ale my mamy to, co jest bezcenne: lojalność, solidarność i niezwyciężonego ducha. I dlatego to my stanęliśmy w obronie skatowanego Polaka, a nie oni.

A może wsparcia i pomocy udzielą Amnesty International, Komitet Helsiński czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Obywatela? Te instytucje zapewniają, że zawsze będą stawały w obronie tych, których prawa człowieka i obywatela są łamane.

Te lewackie organizacje, podobnie jak Adam Bodnar, traktują polskich obywateli wybiórczo. Dzielą na lepszych i gorszych, choć w statutach zapewniają, że będą stawać w obronie tych, których prawa obywatelskie są łamane. To zwykli zdziercy i oszuści, który w myśl kulturowego marksizmu realizują nienawistne postulaty, zasłaniając się przy tym rzekomą walką w obronie praw człowieka i obywatela! Należy również zapytać, gdzie są Obywatele RP czy Komitet Obrony Demokracji? Gdzie jest ta pacynka z Platformy Obywatelskiej Borys Budka, który mówił, że zawsze będzie interweniował, gdy jakiekolwiek prawa obywatelskie czy człowieka będą łamane? Gdzie oni są?! Ze swojej gęby czynią cholewę. Ci ludzie, którzy nie interweniują w tej sprawie, a powinni to uczynić, kierują się antypolskimi i nienawistnymi standardami. I dla takich ludzi jak Borys Budka, Amnesty International, Adam Bodnar i wszelkie lewackie organizacje – nie ma miejsca w naszym kraju!

Dlaczego domaga się Pan zdymisjonowania Rzecznika Praw Obywatelskich?

Milczeniem ws. Grzegorza wyraził zgodę na łamanie praw obywatelskich i człowieka, na co RPO nie może sobie pozwolić. To zaprzeczenie jego działalności. Ponadto domagam się delegalizacji wszystkich organizacji, które w tej sprawie powinny interweniować, a nie uczyniły kompletnie nic. Wzywam też polskie władze do stanowczej interwencji w sprawie brutalnego pobicia polskiego kibica Grzegorza. Wzywam duńskie władze, aby ukarały policyjnych katów, a Grzegorzowi przyznały należne odszkodowanie.

Czy pikieta pod Konsulatem Duńskim przyniesie jakiś efekt? Nikt do was nie przyszedł.

Skoro nikt nie przyszedł, my pójdziemy do nich. Z listem otwartym i z petycją. Od kilku godzin zbieramy podpisy. Prosimy o złożenie potrzebnego podpisu.

http://www.citizengo.org/pl/90265-petycja-ws-bestialskiego-pobicia-polskiego-kibica-w-danii

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ