Polkowiczanki przegrywają z Dynamo Kursk w Eurolidze Kobiet

Faworyzowane Dynamo pokonało zespół z Polkowic 83:73 i tym samym zakończyło sezon regularny Euroligi z kompletem zwycięstw.

Mało kto dawał szansę polkowiczankom. Dynamo rozpoczęło z przytupem. Po 10 minutach prowadziło 25:15, a pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem mistrzyń 52:25. W pierwszych 20 minutach gry polkowiczanki nie miały za wiele do powiedzenia. Gospodynie dominowały pod koszami, regularnie dziurawiły nasz kosz z obwodu, a także szczelnie broniły nie pozwalając naszym dziewczynom na zbyt wiele.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. W trzeciej kwarcie stratę punktową zmniejszono o 13 punktów. Odrabianie strat kontynuowano także w ostatniej kwarcie. Udało się zniwelować straty o kolejne cztery punkty. Ostatecznie Dynamo wygrało swój ostatni mecz fazy grupowej Euroligi 83:73. Najwięcej punktów dla drużyny CCC zdobyła Alysha Clark – 19. W ekipie z Kurska najskuteczniejsza, z takim samym dorobkiem okazała się Sonja Petrović.

Rozgrywki Euroligi sezonu 2017/2018 CCC Polkowice kończą z bilansem 3:11.

Dynamo Kursk – CCC Polkowice 83:73

(25:15, 27:10, 10:23, 21:25)

Dynamo: Petrović 19, Kirillova 18, Prince 11, Ciak 10, Zhedik 9, Vadeeva 7, McCoughtry 4, Levchenko 3, Ogwumike 2, Logunova 0.

CCC: Clark 19, Fagbenle 13, Bojović 9, Spanou 8, Gajda 8, Stankiewicz 6, Sandrić 6, Babkina 2, Leciejewska 2, Idziorek 0.