Uderzył szklaną butelką w głowę i groził wymachując maczetą

legnica.policja.gov.pl

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego w wyniku niezwłocznie podjętych, skutecznych działań operacyjnych już w ciągu kilku godzin od zgłoszenia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Sprawca szklaną butelką uderzył w głowę poszkodowanego, a następnie przy użyciu maczety groził mu pozbawieniem życia. Trafił prosto do policyjnego aresztu i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zdarzenie miało miejsce 21 lutego br. na ulicy Wyspiańskiego w Boguszowie-Gorcach. 42-latek około godziny 13:00 wychodził z zakupami ze sklepu, nie spodziewając się zupełnie sytuacji, która wydarzyła się chwilę później. Nieznany mu mężczyzna najpierw butelką uderzył go w głowę, a następnie wymachując maczetą zagroził, że go zabije. 42-latkowi udało się jednak uciec.

Poszkodowany dopiero następnego dnia rano złożył zawiadomienie w Komisariacie Policji w Boguszowie-Gorcach o tym przestępstwie. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy tego czynu.

Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym 21-letni przestępca został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na terenie miasta.

W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli maczetę służącą do popełnienia przestępstwa.

21-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Okazało się, że nie było to jego pierwsze tego typu przestępstwo.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Źródło: KMP we Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ