9.7 C
Wrocław
Domagała nie zagrałby u Smarzowskiego?

Domagała nie zagrałby u Smarzowskiego?

Paweł Domagała udzielił świątecznemu wydaniu “Dziennika Gazety Prawnej” wywiadu, w którym opowiada m.in. o swoim dystansie do polityki, a także o tym, jak łączy karierę aktora i muzyka. Artysta zauważył, że w polskim kinie panuje swoisty podział: “albo grasz w romantycznych komediach, albo masz Smarzowskiego i totalny dół”.

Poświęcasz kilka miesięcy życia, by zrobić film, a to nie jest tym czymś, czemu chciałbym się poświęcić. Nie chciałbym spędzić kilku miesięcy, by zagrać w “Klerze” czy “Domu złym”, i to nawet nie dlatego, że to są złe filmy, ale po prostu nie chcę poświęcać energii na takie kilmaty

– odpowiedział Paweł Domagała dopytywany o to, czy kino Wojciecha Smarzowskiego jest dla niego.

To może być nawet dobre kino, ale nie niesie ludziom radości, optymizmu, wiary w dobro. A ja takie filmy chciałbym robić, takie kino środka gdzieś między komedią romantyczną a Smarzowskim. 

– dodał aktor.

Paweł Domagała odniósł się również do samego “Kleru”, sugerując, że film Smarzowskiego nie oddaje faktycznego stanu rzeczy:

Rzeczywistość nie jest taka straszna jak w filmach Smarzowskiego, gdyby taka była, to niv by tu nie funkcjonowało […] Nie cały polski Kościół jest taki jak w “Klerze”, policja to nie tylko “Drogówka”, życie rodzinne też nie wygląda tak jak w jego filmach. To jest konwencja autorska pokazywania zła, którą Smarzowski przyjął. Ja ją szanuję, ale nie podzielam. Inaczej postrzegam świat.

Artysta zaznaczył również swój dystans do polityki, choć – jak słusznie zauważa prowadzący rozmowę Robert Mazurek – oskarżono go za to swego czasu o bycie “oportunistą, jeśli nie pisowcem”:

Nigdy się nie angażowałem w politykę, poza tym, że chodzę na wybory, choć zastanawiam się, czy to ma sens […] Cały czas powtarzam, że nie mam żadnych szczególnych kompetencji, by mówić ludziom, jak mają żyć czy zajmować się polityką. Nie znam się na tym, to nie moja sprawa i tyle.

– stwierdził Paweł Domagała na łamach “DGP”.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ