Tokio 2020. Ile medali zdobędą Polacy? Kto ma szansę na niespodziankę?


Igrzyska Olimpijskie zaczynają się już 23 sierpnia. Najmocniejszą ekipę Polacy mają w Lekkiej Atletyce. Według ekspertów Polscy lekkoatleci zdobędą sześć medali, w tym cztery złote.

Według Athletics News, złote medale zdobędą Anita Włodarczyk, w rzucie młotem oraz Paweł Fajdek, także w tej konkurencji, tylko w konkursie męskim. Srebro przypadnie Wojciechowi Nowickiemu, także w rzucie młotem. Nowicki jest brązowym medalistą z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Srebrny medal według ekspertów zdobędzie także biegacz Marcin Lewandowski. Brązowe medale przypadną tyczkarzowi Piotrowi Liskowi i sztafecie 4 × 400 metrów kobiet.

Eksperci nie dali szans, chociażby Kamili Lićwinko w skoku wzwyż, dwóm młodym kulomiotom Michałowi Haratykowi czy Konradowi Bukowieckiemu, czy Marii Andrejczyk w rzucie oszczepem.

Inne medale, które Polacy, według ekspertów mają zdobyć na Igrzyskach to: złoto w wioślarstwie i sztrzelectwie, srebrne medale w żeglarstwie i w… pływaniu. Brązowe medale przypadną Polsce w kajakarstwie (i to dwa brązowe medale), siatkówce i w podnoszeniu ciężarów.

Eksperci nie dają szans na medal w kolarstwie górskim, gdzie wystartuje Maja Włoszczowska, czy w sportach walki.

Według ekspertów najwięcej medali zdobędą Stany Zjednoczone, aż 121. Na drugim miejscu będą Chiny-78. Trzecie miejsce przypadnie Japonii. Gospodarze mogą liczyć na 60 krążków.

Na Igrzyskach w Tokio nie wystartują m.in. Adam Kszczot, Sofia Ennaoui czy Gael Monflis, francuski tenisista. Powodem są kontuzje lub rezygnacja ze względu na słabszą formę.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ