Czesław Michniewicz zwolniony z Legii Warszawa. Wiemy kto zastąpi trenera mistrzów Polski


Czesław Michniewicz w ubiegłym sezonie doprowadził piłkarzy Legii Warszawa do mistrzostwa Polski. Drużyna prowadzona przez 51-letniego szkoleniowca dobrze spisuje się także w europejskich pucharach, Michniewicz wprowadził Legionistów do fazy grupowej Ligi Europy, a po trzech kolejkach rozgrywek „Wojskowi” wyprzedzają w tabeli Leicester, Spartaka Moskwa i Napoli.

Legia rozstaje się z trenerem Michniewiczem

Pomimo tych sukcesów o dymisji Michniewicza mówiło się od dłuższego czasu. Wszystko przez fatalną serię drużyny w PKO BP Ekstraklasie. Zespół z Warszawy przegrał cztery ostatnie ligowe spotkania, a w tabeli zajmuje dopiero 15. miejsce – tuż nad strefą spadkową.

 

Po niedzielnej porażce 1:4 z Piastem Gliwice Michniewicz na konferencji prasowej sprawiał wrażenie przybitego, jakby spodziewał się zwolnienia. Trener prowadził Legię w 55 oficjalnych spotkaniach – jego bilans to 31 zwycięstw, 9 remisów i 15 porażek. Oficjalna decyzja o rozstaniu z trenerem ma zostać ogłoszona w poniedziałek o 16:30. Michniewicza tymczasowo zastąpi jego asystent – Przemysław Małecki.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ