Zalewska: Lobby samochodów elektrycznych rządzi w PE, to nieuczciwa konkurencja

Komitet Polityczny PiS podjął we wtorek (28 czerwca) decyzję o zaakceptowaniu nowej struktury okręgowej partii. Zaakceptował też 94 pełnomocników okręgowych ugrupowania w miejsce 41 działających dotychczas. Nowe okręgi swoim zasięgiem terytorialnym są dostosowane do okręgów senackich.

Eurodeputowana podkreśliła, że zmiana ta była zapowiadana:

,,Prezes naszej partii Jarosław Kaczyński podjął taką decyzję, że mamy być bliżej wyborców, stąd podział na tak małe okręgi, czasami liczące dwa lub trzy powiaty”.

Wskazała, że PiS chce być bliżej ludzi i wspierać ich w tych trudnych czasach:
,,Ta bliskość jest konieczna, ponieważ za nami prawie dwie kadencje, pandemia, wojna i jej skutki, kryzys energetyczny w Europie i inflacja. Będziemy z wyborcami w tych trudnych chwilach”.

,,Należy wyborcom mówić o tym, co się zrobiło, ale przede wszystkim pokazywać, co się robi teraz i co będzie się robić, aby razem przeżyć ten trudny czas” – dodała Anna Zalewska.

Europoseł odniosła się do zakazu sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 r.:
,,To jest absurdalny zakaz, który został przegłosowany przez Parlament Europejski po tygodniu absolutnego lobby samochodów elektrycznych. W Pakiecie Fit For 55 jest mało troski o środowisko, a jest troska przede wszystkim o biznes, o ogromne pieniądze”.

Zwróciła także uwagę na wady samochodów elektrycznych:
,,Samochody elektryczne nie sprzedają się w ilościach, które cieszyłyby producentów. Są bardzo drogie, w bateriach jest sporo elementów, które są węglowe oraz jest problem z ich utylizacją. Samochody elektryczne są gorsze pod względem ceny i efektywności od spalinowych. W związku z tym podjęto decyzję – socjalistyczną – że zakazujemy obywatelom lepszych samochodów spalinowych”.

,,Ja myślę, że do obywateli pomału dociera, co się wydarzyło – nie zgodzą się na to i wpłyną na rządy w swoich krajach” – podsumowała Anna Zalewska.

Cały wywiad: https://polskieradio24.pl/130/5553/artykul/2989999,anna-zalewska-o-zmianach-w-pis-bylismy-przygotowani-na-to-trzesienie-ziemi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj