A. MACIEREWICZ O DZIAŁANIACH PREMIERA: JAK MOŻNA BUDOWAĆ SILNĄ ARMIĘ, JEŻELI SKW JEST KONTROLOWANA PRZEZ ROSJAN?

Macierewicz2.jpeg

Donald Tusk zagraża bezpieczeństwu polskiego wojska, deklarując, że chce budować silną armię. Jak może być silna armia, jeżeli Służba Kontrwywiadu Wojskowego jest kontrolowana przez Rosjan? To jest absurd – powiedział Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Premier Donald Tusk w TVN24 zaatakował marszałka seniora Sejmu IX kadencji. Szef rządu w wywiadzie udzielonym tej stacji powiedział, że „pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza”.

– Te jego wypowiedzi są dość podobne do formuły, jaką wymyślili i stosowali komuniści okupujący Polskę po 1945 roku. Określali oni Armię Krajową jako „zaplute karły reakcji”. Zdjęcia z żołnierzami AK były upowszechniane z tym właśnie napisem. Oni byli wsadzani do więzienia, mordowani. Niepodległościowcy byli opluwani. Tak samo dzisiaj zachowuje się pan Tusk wobec formacji niepodległościowej, w tym wobec mnie, ale to jest tchórzostwo, histeria i strach konsekwencji, które muszą być wobec niego podjęte, bo on do dnia dzisiejszego wspiera agenturę rosyjską, oddając bezpieczeństwo wojska – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Dodał, że szefowie SKW to są ludzie, którzy współpracowali ze służbami rosyjskimi od roku 2010 do roku 2014.

– To jest przecież rzecz straszna. Wspierali Putina w sprawie tragedii smoleńskiej i teraz ci ludzie są kierownikami, szefami i decydują o działaniu Służby Kontrwywiadu Wojskowego i innych służb. Tusk zagraża bezpieczeństwu polskiego wojska, deklarując, że chce budować silną armię. Jak może być silna armia, jeżeli Służba Kontrwywiadu Wojskowego jest kontrolowana przez Rosjan? To jest absurd – podkreślił polityk.

Gość Radia Maryja odniósł się również do doniesień medialnych oraz niektórych polityków o powstaniu komisji ds. rosyjskich wpływów. Jest to pomysł obecnej partii rządzącej. Komisja ma być zarządzana przez gen. Jarosława Stróżyka, szefa SKW.

– Trzeba wziąć pod uwagę, że została zlikwidowana prawdziwa komisja, ta, która pokazała zakres agentury w Platformie Obywatelskiej i odpowiedzialność pana Donalda Tuska i innych funkcjonariuszy Platformy Obywatelskiej za działanie na rzecz wspierania Rosji i wspierania sojuszu rosyjsko-niemieckiego. To jest istota problemu. Za to, że oni pokazali prawdę, dokumenty, dowody, jednoznaczne stwierdzenia mówiące o tym, jak pan Donald Tusk zagrażał Polsce zostali zlikwidowani i za to zostaje powołana nowa komisja, na czele której staje były funkcjonariusz Wojskowych Służb Informacyjnych. To po prostu jest dla tego człowieka nieuczciwe. To wywieranie presji na tego generała. Nie powinno się tak robić, żeby człowiek, który był w WSI, kierował komisją mającą badać współpracę z Rosją. Wiadomo, że on tego nie może zrobić, dlatego że może być pod presją ze strony rosyjskiej – wyjaśnił.

Antoni Macierewicz powiedział, że jest w pełnej dyspozycji i chętnie podzieli się swoją wiedzą z lat dziewięćdziesiątych z Donaldem Tuskiem.

– Pan Donald Tusk zwalczał rząd Jana Olszewskiego, a także mnie za to, że rozpoczęliśmy lustrację w 1992 roku i dążył do tego, żeby Olszewski został wyeliminowany, a mnie wtedy nawet chciał także wsadzić do więzienia. Od tego czasu niejednokrotnie atakuje mnie właśnie za to, że wspieram i dążę do tego, żeby byli wyeliminowani z wojska i ze struktur obywatelskich, ze struktur decydujących o państwie polskim ludzie, którzy mają przeszłość agentury rosyjskiej – wskazał polityk.

Gość Radia Maryja został zapytany o to, co jest realnym wykonywaniem i realizowaniem planu wobec Polski w Europie przez obecnie rządzących.

– Rzeczywistym działaniem jest dążenie do ograniczenia albo nawet zlikwidowania państwa polskiego, zlikwidowania polskiej gospodarki, polskiej polityki, polskiej tożsamości z ograniczeniem albo wręcz zlikwidowaniem naszej religii katolickiej i rozbiciem polskich rodzin tak, żebyśmy byli bezradni wtedy, kiedy będzie powstawało państwo Unii Europejskiej i kiedy za wszelką cenę wprowadzą nas do państwa UE, która ma formację nie tylko antyreligijną, ale i antycywilizacyjną – zaznaczył poseł PiS.

Całą rozmowę z Antonim Macierewiczem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj