Wrzesień 2015 roku, Joanna Mucha szarżuje: imigranci „mogą nas naprawdę ubogacić”


CYTAT PIERWSZY

Pani poseł, to jeszcze na koniec pytanie. Na Polskę może przypaść dodatkowo 7–8 tysięcy uchodźców, takie są informacje płynące z Unii Europejskiej. Jak z tym problemem powinien poradzić sobie polski rząd?

To jest pytanie na pewnie pół godziny rozmowy. I musimy być solidarni z całą Europą, musimy być solidarni w stosunku do tych ludzi. Widzimy te tragedie w tej chwili naprawdę bardzo blisko nas. I musimy być solidarni w sposób, na który nas stać i na który jesteśmy… na te potrzeby, na które jesteśmy w stanie odpowiedzieć, ale…

Ale to jesteśmy w stanie przyjąć tych imigrantów w większej liczbie, czy nie?

W moim przekonaniu tak, jesteśmy w stanie przyjąć tych imigrantów w większej liczbie. Jeszcze raz powtórzę to, co mówiłam wcześniej. Ja jestem za różnorodnością. Polacy rzeczywiście boją się innego, boją się tej osoby, która jest kulturowo niezwiązana z nami. Ale ta różnorodność może nas ubogacić, nie tylko może być dla nas źródłem strachu, ale może nas naprawdę ubogacić.

Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) w Polskim Radiu, 4 września 2015 roku

CYTAT DRUGI

Wmawia się ludziom, że Platforma była za przyjmowaniem uchodźców i się na to zgodziła

— powiedział 10 maja 2017 roku na antenie TOK FM poseł PO Tomasz Siemoniak

Wmawia? Faktycznie, ktoś tu komuś coś wmawia…

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Jak widać ta Mucha jest niebogacona to dlaczego Polska ma przyjmować imigrantów do ubogacania Muchy nie jedzie do Niemiec albo Francji założy gacie z luźną gumą i będzie ubogacona.

  2. Hartman jaki profesor. Profesor ma honor, godnoś i kulturę osobistą a ten osobnik nic z tego nie ma. To jest totalny kretyn. Kretynizm który posługuje się ten osobnik to trudno to zrozumieć. Piszę w ten sposób bo inaczej nie da się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ