Dolnośląski ONR odpowiada Wyborczej. „Gazeta Wyborcza jest wrogiem wszystkich Polaków”

Fot. Paweł Kot

Brygada Dolnośląska Obozu Narodowo – Radykalnego wystosowała oficjalny list otwarty. Dotyczy on, jak piszą przedstawiciele ONR-u, „kłamstw Gazety Wyborczej odnoszących się do wrocławskich obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego”. Autorzy w dobitnych słowach wyrażają się o artykule autorstwa Natalii Sawki, jak i o całej gazecie.

-„Gazeta Wyborcza” zawsze odżegnywała się od polskiego patriotyzmu, nazywając go „faszyzmem,” a wstawiając w należne mu miejsce syjonistyczne idee gloryfikujące wyłącznie bohaterstwo żydowskich bojowników w historii Polski. – rozpoczyna odezwę dolnośląski ONR.

Organizacja zarzuca dziennikowi brak obiektywizmu, manipulacje oraz realizowanie wyrachowanej polityki.

-Artykuł pani Natalii Sawki z 04.08.2015 roku jest wylaniem kolejnego wiadra pomyj na zwykłych wrocławian, którzy nikomu nie szkodząc chcieli uczcić ważną dla siebie rocznicę. Dla nas staje się źródłem frustracji sytuacja, gdy niezależnie od tematyki podejmowanych przez nas inicjatyw zawsze jesteśmy posądzeni o ekstremizm, podczas gdy wszelkie akcje związane z historią polskich Żydów są przez Państwo gloryfikowane i stawiane na piedestale. Prawdziwy profesjonalizm warsztatu dziennikarskiego objawia się przede wszystkim w wyważeniu i nawet jeżeli nie odpowiada Państwu fakt, że Polacy także mają w swojej historii bohaterów (a innego wniosku po przeczytaniu tej sterty manipulacji wyciągnąć nie można), powinni Państwo zachować odrobinę obiektywizmu – piszą przedstawiciele ONR-u

Jednym z głównych zarzutów wobec „GW” jest niepoprawne użycie już w tytule przez dziennikarkę Natalię Sawkę, słowa „zadyma”.

-Możliwości pojawienia się go w niewłaściwym kontekście widzimy dwa: albo pani Sawka nie zna definicji tego słowa, albo doszło do celowego zakłamania. Z całym szacunkiem, ale żeby móc nazwać wydarzenie zadymą, musiałoby dojść w czasie jego trwania albo do agresji fizycznej, albo do uszkodzenia mienia publicznego. W którym momencie pikiety dostrzegają Państwo któryś z tych elementów? Bardzo proszę, żeby w wolnej chwili odwiedziła Państwo rannych i przeprosili ich od nas za pozbawienie zdrowia. Obiecujemy, że całą wyrwaną do gołej ziemi ulicę odremontujemy na nowo do końca tygodnia – ironizuje ONR.

Wyrazista puenta podsumowuje całość, która zostawia na gazecie Adama Michnika suchej nitki.

-Nie dziwi już kolejny, szkalujący patriotów artykuł nt. czczenia pamięci Powstańców Warszawskich pod wrocławską Galerią Dominikańską. „Gazetę” zwyczajnie boli patriotyzm odradzający się w środowiskach, gdzie przeważa młodzież. Patriotyzm poważnie zagraża antypolskiemu i prosyjonistycznemu środowisku „Wyborczej”. „Gazeta Wyborcza” jest wrogiem nie Obozu Narodowo-Radykalnego, ani kibiców Śląska, ale wszystkich Polaków – kończą podpisani pod listem: Jan Sutowicz oraz Łukasz Burzyński.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ