Jerzy Owsiak pozywa blogera. Czy sąd wyjaśni finansowanie WOŚP? 4

wos.jpg

Rozpoczął się proces, jaki znanemu blogerowi o nicku MatkaKurka wytoczył Jerzy Owsiak. Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oskarżył Piotra W. o zniesławienie z art. 212 k.k. Chodzi o trzy wpisy na stronie kontrowersje.net, w których publicysta opisuje działalność powoda (jeden z nich pt. „Jerzy Owsiak – król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP„).

Dzisiejsza rozprawa została przerwana po ponad pięcu godzinach zeznań. Sąd Rejonowy w Złotoryi wyznaczył kolejny termin postępowania na 14 marca. Wtedy składanie wyjaśnień skończyć ma Owsiak. Dzisiaj mówił on m. in. o tym, że zarzuty blogera spowodowały słabsze wyniki akcji w tym roku. Zaprzeczał też, jakoby kiedykolwiek brał pieniądze z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Piotr W. twierdził z kolei, że nie zarzucał nigdy Owsiakowi złamania prawa. Chodziło mu za to o oszustwa “intelektualne”. Bloger stoi też na stanowisku, że lider WOŚP czerpie korzyści z akcji.

O tym, że na blogerze pozew nie zrobił żadnego wrażenia, świadczą jego ostatnie wpisy na stronie kontrowersje.net. Nazywa w nich Owsiaka “peerelowskim wentylem”; pisze o tym, że prezes WOŚP schodzi na każde dno i zasłania się umierającym dzieckiem. MatkaKurka przedstawia też wyliczenia mające pokazać, że Owsiak czerpie korzyści z działalności fundacji.

Z publicystyki oskarżonego wynika również, iż uważa on proces za szansę na pokazanie opinii publicznej, ile na orkiestrze zarabia jej lider i założyciel. Czy Sąd w Złotoryi, oprócz rozstrzygnięcia tego, czy Piotr W. znieważył Owsiaka, ustali również, w jaki sposób finansowane są akcje WOŚP oraz działalność firmy Złoty Melon, którą powód założył? Wydaje się to konieczne.

Przypominamy, że w artykułach, którymi prezes WOŚP poczuł się urażony, dolnośląski bloger pisał m. in.:

Tutaj chodzi przede wszystkim o zwykły przekręt, przy którym Amber Gold jest małym interesem.

Owsiak jest niczym seksistowski romski macho z Rumunii, który wstaje rano i ma podane do stołu, zjada, beka i w krótkich słowach wysyła swoją żonę w ciąży wraz z dzieckiem na ręku przed centra handlowe, by tam żebrały na obiad.

Dziesiątki tysięcy wolontariuszy, ale też frajerów podatników niemal w każdej gminie, tylko i wyłącznie ponosi koszty, by romski król żebraczy Jerzy Owsiak mógł czerpać zyski.

MatkaKurka ma już za sobą jedną sądową batalię. W ubiegłym roku został uznany winnym publicznego obrazy głowy państwa. Bloger w jednym ze swoich artykułów nazwał Bronisława Komorowskiego “cwelem”. Słowa tego, także w stosunku do premiera Tuska, Piotr W. użył ponad 50 razy. Wyrok sądu był prawomocny, a publicysta zapowiedział złożenia skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu

Czytaj więcej: Za rządów PO – PSL Polska stała się rajem dla “przestępców” podatkowych

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ