Dzieci z sukcesami nie mają gdzie trenować. Rafał Dutkiewicz od lat lekceważy prośby o stworzenie im bazy sportowej

szkoła.png

hodzi o stworzenie miejsca przy gimnazjum nr 28, w którym uczniowie mogliby ćwiczyć w trakcie zajęć z wychowania fizycznego i rozwijać swoje sportowe pasje. Obecnie dysponują oni bowiem jedynie niewielką salą gimnastyczną i boiskiem.

-„Wiem, że dyrektor szkoły, rodzice, zawodniczki i trener drużyny przez lata zwracali się z prośbą do Pana Prezydenta o realizację tej inwestycji. Ważnej również dlatego, że we Wrocławiu nie ma hali spełniającej warunki do prowadzenia zajęć z piłki ręcznej. Budowa pełnowymiarowej hali przy Gimnazjum nr 28, przyczyni się do zwiększenia umiejętności zawodników, poziomu trenowania, a także do propagowania sportu i kultury fizycznej wśród młodzieży” – czytamy w interpelacji posła Jacka Świata (PiS).

W podobnym tonie wypowiadają się wrocławscy radni Krystian Mieszkała i Michał Piechel wskazując, że miasto stać na taką inwestycję:

-„We Wrocławiu bardzo dużo się buduje. Stać miasto nawet na wydanie około 3 mln złotych na „szpilkostradę” w Rynku. Zbudujmy wreszcie tę halę sportową, gdyż drużyna piłkarek ręcznych, odnosząca już sukcesy na arenie krajowej, trenuje na boisku, gdzie bramki namalowane są na ścianie. Sukcesy trenerskie i wychowawcze nauczycieli Gimnazjum nr 28 nie mogą być zaprzepaszczone brakiem odpowiedniej hali, umożliwiającej właściwy dalszy rozwój zawodników” – piszą w interpelacji do prezydenta Wrocławia Krystian Mieszkała i Michał Piechel.

Zwracają przy tym uwagę, że władze miasta od wielu lat odwlekają obiecaną inwestycję. Była ona ujęta w wieloletnim planie inwestycyjnym na lata 2013- 2017, teraz znalazła się w podobnej strategii na lata 2015 -€“ 2019. Radni obawiają się, że i ten termin nie zostanie dotrzymany. Dlatego chcą, aby władze miasta jeszcze w tym roku zainteresowały się halą przy gimnazjum.

Oprócz polityków, na rzecz budowy hali sportowej aktywnie działają mieszkańcy. Zarówno ci związani z gimnazjum, jak i osoby mieszkające w okolicy:

-„Dzięki wspólnej ciężkiej pracy trenerów i drużyn, pomimo przeciwności związanych z brakiem zaplecza sportowego, zespoły wielokrotnie osiągały ogromne sukcesy takie jak: 2 miejsce w Polsce w gimnazjadzie dziewcząt, 3 miejsce w Polsce w licealiadzie dziewcząt, 4 miejsce w Polsce – juniorka młodsza. To największe sukcesy, które pozwoliły wrócić Wrocławiowi na mapę Polski w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyny rozsławiają Wrocław na turniejach międzynarodowych i ogólnopolskich. Wciąż zgłaszają się do nich inni młodzi ludzie, którzy chcą razem współtworzyć drużynę, a my ze smutkiem i ogromnym wstydem od lat patrzymy na to w jakich warunkach przychodzi im szlifować swoje umiejętności. Jesteśmy dumni z ich zaangażowania i może naiwnie, ale nadal mamy nadzieję, Że również Panu nie pozostanie ich los obojętny” – piszą w liście do prezydenta Arkadiusz Chwaścik i Mieczysław Maj ze stowarzyszenia skuteczniedoprzodu.pl.

Czy niewątpliwe sukcesy sportowe młodych ludzi przekonają prezydenta do zbudowania pełnowymiarowej hali przy gimnazjum? Mieszkańcy liczą na to, że uda się im go przekonać do tej inwestycji. Twierdzą, że może stać się ona doskonałym miejscem treningowym w ramach World Games 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj