Michalak i Schetyna w Izraelu. Załatwiali interesy podatników

michalak 3.jpg

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna i Jerzy Michalak z zarządu województwa dolnośląskiego odwiedzili służbowo Izrael. To w ramach „misji gospodarczej”. Podczas spotkań biznesowych rozmawiano o m.in. innowacjach i nowych technologiach.

-Rozmowy z premierami Izraela i Palestyny, uczczenie 25-lecia wznowienia stosunków dyplomatycznych Polski z Izraelem, rozwój współpracy biznesowej, zwłaszcza w zakresie innowacyjności – to główne punkty zakończonej w poniedziałek wizyty szefa polskiej dyplomacji w Izraelu i Palestynie – informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. – Obie strony wyraziły zadowolenie z powodu kwitnącej współpracy między Polską i Izraelem zarówno w zakresie gospodarki, jak i kultury. Zadeklarowano także wolę, by kontakty w tych dziedzinach były jeszcze bardziej intensywne.

W Izraelu oprócz Grzegorza Schetyny był również Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego. Zapytaliśmy go, czy to wyjazd służbowy czy prywatny.

-To był wyjazd służbowy w ramach misji gospodarczej, która była częścią programu wizyty ministra Schetyny w Izraelu. W niektórych wydarzeniach uczestniczyliśmy zatem obaj, w niektórych osobno – wyjaśnił nam Jerzy Michalak.

Były wicemarszałek wycieczkę relacjonował w krótkich wpisach na swoim profilu Facebook:

-Hajfa. Spotkanie z władzami miasta. „W Telawiwie bawimy się, w Jerozolimie modlimy, w Hajfie pracujemy”- jak mawiają nasi gospodarze.

-Innowacje, nowe technologie, start-up’y to w Hajfie sprawy kluczowe. Z burmistrzem Panem Yona Yahaw.

-Dziś wyjeżdżamy z Izraela. Oprócz spotkań biznesowych najciekawszym momentem wizyty był pokaz filmu o Janie Karskim i słowa podziękowania Przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów z podziękowaniem dla Polaków za pomoc Żydom w czasie Holokaustu. I przestroga, abyśmy nie zamykali oczu na współczesny holokaust, którego dopuszcza się Państwo Islamskie.

Oczywiście, to wszystko dla dobra polskich podatników, bo przecież Izrael i jego technologie to nasi najwięksi sojusznicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj