Demokracja i wolność słowa według PO: Monika Wielichowska banuje na facebooku

monia.jpg

Dolnośląska parlamentarzystka Monika Wielichowska z Platformy Obywatelskiej napisała na swoim profilu facebook, że trzeba walczyć o demokrację i prawny porządek. Opublikowała też swoje zdjęcia spod Trybunału Konstytucyjnego i manifestacji KOD. Kiedy dyrektor biura minister Anny Zalewskiej zapytał posłankę na facebooku o to, czy z demokracją mamy do czynienia tylko wtedy, kiedy decydentem jest Platforma Obywatelska, został zbanowany.

Posłanka z Nowej Rudy demonstrowała swoje niezadowolenie z rządów PiS w Warszawie. Na swoim profilu facebook, oprócz zdjęć Monika Wielichowska zamieściła również wpis:

-Warszawa : Jesteśmy pod Trybunałem Konstytucyjnym – trzeba walczyć o demokrację i prawny porządek @KOD ‪#‎KOD‬ ‪#‎najgorszysortPolaków‬ ‪#‎TK

Manifestację posłanki skomentował Łukasz Apołenis ze Świdnicy, jeden z najbliższych współpracowników minister Anny Zalewskiej. Zapytał publicznie noworudzką posłankę o to, czy z demokracją mamy do czynienia tylko wtedy, kiedy decydentem jest Platforma Obywatelska. To wyraźnie nie spodobało się Monice Wielichowskiej, która w ramach walki o demokrację i wolność słowa postanowiła zablokować profil Łukasza Apołenisa tak, aby nie mógł dodawać komentarzy.

-Pani poseł swoim zachowaniem dobitnie udowodniła, o jaką “demokrację” walczy Platforma Obywatelska – komentuje Łukasz Apołenis. – Ta “demokracja” ma obowiązywać wyłącznie konformistów i ludzi o określonych poglądach politycznych. Dla pozostałych, nie mieszczących się w ich standardach, demokracji i wolności słowa się nie przewiduje. Pozostaje tylko ban – podkreśla.

Czytaj: Nowocześni radni Rafała Dutkiewicza

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Panie Apołenis, Pan blokuje niewygodnych dla Pana komentatorow ,a oburza się zachowaniem Pani poseł. Jakie zakłamanie. Pan nawet blokuje swoją komórkę służbową zeby nie rozmawiać w sprawach dotyczących Pana zachowania. Jakim trzeba być człowiekiem ,żeby tak postępować? Trochę refleksji.Co robi taki wiceprzewodniczący ,z którym nie ma kontaktu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ