Demokracja i wolność słowa według PO: Monika Wielichowska banuje na facebooku

monia.jpg

Dolnośląska parlamentarzystka Monika Wielichowska z Platformy Obywatelskiej napisała na swoim profilu facebook, że trzeba walczyć o demokrację i prawny porządek. Opublikowała też swoje zdjęcia spod Trybunału Konstytucyjnego i manifestacji KOD. Kiedy dyrektor biura minister Anny Zalewskiej zapytał posłankę na facebooku o to, czy z demokracją mamy do czynienia tylko wtedy, kiedy decydentem jest Platforma Obywatelska, został zbanowany.

Posłanka z Nowej Rudy demonstrowała swoje niezadowolenie z rządów PiS w Warszawie. Na swoim profilu facebook, oprócz zdjęć Monika Wielichowska zamieściła również wpis:

-Warszawa : Jesteśmy pod Trybunałem Konstytucyjnym – trzeba walczyć o demokrację i prawny porządek @KOD ‪#‎KOD‬ ‪#‎najgorszysortPolaków‬ ‪#‎TK

Manifestację posłanki skomentował Łukasz Apołenis ze Świdnicy, jeden z najbliższych współpracowników minister Anny Zalewskiej. Zapytał publicznie noworudzką posłankę o to, czy z demokracją mamy do czynienia tylko wtedy, kiedy decydentem jest Platforma Obywatelska. To wyraźnie nie spodobało się Monice Wielichowskiej, która w ramach walki o demokrację i wolność słowa postanowiła zablokować profil Łukasza Apołenisa tak, aby nie mógł dodawać komentarzy.

-Pani poseł swoim zachowaniem dobitnie udowodniła, o jaką „demokrację” walczy Platforma Obywatelska – komentuje Łukasz Apołenis. – Ta „demokracja” ma obowiązywać wyłącznie konformistów i ludzi o określonych poglądach politycznych. Dla pozostałych, nie mieszczących się w ich standardach, demokracji i wolności słowa się nie przewiduje. Pozostaje tylko ban – podkreśla.

Czytaj: Nowocześni radni Rafała Dutkiewicza

1 KOMENTARZ

  1. Panie Apołenis, Pan blokuje niewygodnych dla Pana komentatorow ,a oburza się zachowaniem Pani poseł. Jakie zakłamanie. Pan nawet blokuje swoją komórkę służbową zeby nie rozmawiać w sprawach dotyczących Pana zachowania. Jakim trzeba być człowiekiem ,żeby tak postępować? Trochę refleksji.Co robi taki wiceprzewodniczący ,z którym nie ma kontaktu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj