Jerzy Owsiak ripostuje na łamach mediów ks. Jacka Międlara, ale niecelnie

wos4.jpg

Na antenie Radia Zet Jerzy Owsiak odniósł się do słów księdza-narodowca Jacka Międlara, który to nawołuje do niedawania pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Inicjator WOŚP-u zgryźliwie, jednak w sposób kompletnie nietrafiony skomentował podejście kapłana z Wrocławia.

-Księdza może dotknąć tylko geriatria i wtedy, daj Boże, żeby się położył na naszym łóżku, żeby było mu wygodnie, bo będziemy zbierali na geriatrię. To jest sprzęt, który będzie pracował długo – odpowiedział ks. Jackowi Międlarowi na antenie Radia Zet Jerzy Owsiak.

Chyba nie zauważył, że kapłan, który jest przeciwny inicjatywie z czerwonym serduszkiem to człowiek młody, który dopiero w 2015 roku przyjął święcenia. Owsiak nie spodziewał się chyba, że polska wykształcona młodzież, może tak radykalnie negatywnie podchodzić do jego wspaniałej inicjatywy. Sądzi pewnie, że jedyni przeciwnicy WOŚP-u to starzy, zrzędzący, średniowieczni księża.

Przypomnijmy bowiem, że geriatria to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami wieku podeszłego. Jakby literalnie przyczepić się do wypowiedzi showmana to fakt, pierwsze oznaki starzenia występują przecież już w wieku 30–40 lat, ale i do tej granicy księdzu Międlarowi daleko.

–Proszę bardzo, możecie sobie pisać „nie daję Owsiakowi”, bo nikt nie daje Owsiakowi. Jurek Owsiak jest prezesem zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tak, jak jeszcze trójka kolejnych osób: moja żona Lidia Niedźwiecka-Owsiak oraz dwóch profesorów kardiochirurgów Piotr Burczyński i Bogdan Maruszewski. To nie jest moja fundacja, jest zarejestrowana jako Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ale to jest komedia słów – ripostował swoim przeciwnikom inicjator WOŚPU.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ