Magistrat zapewnia, że hala przy gimnazjum nr 28 powstanie, ale nie wiadomo za co i kiedy

szkoła.png

Jest odpowiedź na interpelację radnych. Miejscy urzędnicy przekonują, że w przyszłym roku ruszą prace projektowe. W piśmie brak jednak konkretów dotyczących samej budowy.

O problemach, z jakimi borykają się uczniowie gimnazjum nr 28 pisaliśmy TUTAJ .

O budowę nowej hali sportowej pytali wrocławscy radni Krystian Mieszkała i Michał Piechel, oraz poseł Jacek Świat (PiS):

„We Wrocławiu bardzo dużo się buduje. Stać było miasto nawet na wydanie około 3 mln złotych na „szpilkostradę” w Rynku. Zbudujmy tę halę sportową, gdyż drużyna piłkarek ręcznych, odnosząca już sukcesy na arenie krajowej, trenuje na boisku, gdzie bramki namalowane są na ścianie” – pisali wrocławscy radni.

Potwierdzeniem tych słów jest wygrana drużyny dziewczęcej z rocznika 97, które kilka dni temu zajęły drugie miejsce na międzynarodowym turnieju Interamnia World Cup rozgrywanym we Włoszech. Wrocławianki przegrały jedynie z drużyną Brazylii.

Odpowiedź na interpelację, która pojawiła się na stronie Urzędu Miejskiego Wrocławia napawa optymizmem:

„[…] Realizacja budowy bloku sportowego w Gimnazjum nr 28 została przesunięta w czasie. Aktualnie po ponownej analizie zostanie przyspieszona. Środki na płatności związane z opracowaniem dokumentacji zostaną zabezpieczone w roku 2016. Wydział Finansów i Infrastruktury Oświatowej wnioskuje o rozpoczęcie prac projektowych w roku bieżącym” – czytamy w piśmie sygnowanym przez dyrektora departamentu WFiIO Jarosława Dełewskiego.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że na 2016 rok zabezpieczono jedynie środki przeznaczone na projekt nowego budynku. Radni będący adresatami odpowiedzi na interpelację są jednak zadowoleni z takiego obrotu spraw. Mają bowiem nadzieję, że nowa hala zostanie dzięki temu wybudowana w przeciągu trzech lat. Warto dodać, że odpowiedzi na interpelację wciąż nie otrzymał poseł Jacek Świat (PiS).

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ