To koniec Ewy Kopacz. Grzegorz Schetyna podstępem przejmie Platformę Obywatelską?

grzesio.jpg

Czy to koniec walki o przywództwo w Platformie Obywatelskiej? Na to wygląda. Grzegorz Schetyna przyznał w Polsat News, że nie jest pewien, czy obecna premier wystartuje w wyborach na szefa klubu. Mówił też o trudnej sytuacji w partii, o otwarciu się na młodych ludzi. Informację tą niejako potwierdza „Rzeczpospolita”. Dziennik informuje, że minister spraw zagranicznych ma zbierać grupę ludzi z PO, by zablokować start Kopacz.

Minister Spraw Zagranicznych brał udział w rozmowie z Dorotą Gawryluk w „Gościu Wydarzeń” Polsat News. Powiedział, że start Ewy Kopacz w wyborach na szefa klubu jest „niepewny”. Każdy ma prawo do swojego spojrzenia na przyszłość. PEK także i pełni obowiązki przewodniczącego. Nie jest pewne, czy wystartuje na szefa klubu. Możemy się różnić. W trudnej sytuacji dla PO wszyscy musimy pomieścić się w tym zestawie, zespole ludzi, który chce dla PO pracować i chce ją budować – nową Platformę – powiedział Grzegorz Schetyna.

Czwartkowa „Rzeczpospolita” podała jednak, że „szef MSZ montuje koalicję, by zablokować wybór Ewy Kopacz na szefa klubu”.

Walka o przywództwo w partii zaczęła się od razu po przegranych przez PO wyborach parlamentarnych. Schetyna mówił, że „będzie gotowy poprosić koleżanki i kolegów o mandat zaufania”.

Szef resortu spraw zagranicznych zwrócił uwagę na potrzebę powrotu do Polski powiatowej. Dzisiaj nie wystarczy jednoosobowe kierownictwo w Platformie. Musimy mówić o zespole, bo musimy go zbudować w nowy sposób. My jesteśmy po 15 latach, od momentu powstania i po 8 latach rządów. Mamy nowy czas. Musimy otworzyć się na młodych ludzi, wrócić do Polski powiatowej, gminnej. Tam, gdzie Platforma budowała swoje poparcie na początku 2000 roku. Dzisiaj tam nas nie ma

  • zaznaczył w Polsat News Schetyna.

Źródło: http://niezalezna.pl/72627-koniec-ewy-kopacz-grzegorz-schetyna-podstepem-przejmie-platforme-obywatelska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ