Zwierzenia polityków na Facebooku. Co myślą o uchodźcach, muzułmanach i Państwie Islamskim 9

uchodzcy.jpg

Dolnośląscy politycy zapełniają swoje facebook’owe tablice wpisami na temat syryjskich uchodźców, Państwa Islamskiego i religii. Co myślą? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Senator Jarosław Obremski napisał na swoim profilu:

-Słowa Dariusza Gawina w GW z zeszłego tygodnia są rewelacyjne: „Zróbmy sobie eksperyment myślowy – oto od poniedziałku nie istnieją Stany Zjednoczone, a świat jest zdany na rosyjską wielkoduszność, chińskie miłosierdzie i muzułmańską tolerancję”.

Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego rozpisał się szerzej, a post zatytułował „Wyznanie racjonalnego Europejczyka”:

Nie wstydzę się pytać o konsekwencje przyjęcia migrantów. Nie uważam, że czymś złym jest rozmawiać o swoich wątpliwościach i starać się o jak najlepsze, także dla pytającego, rozwiązanie problemów wynikających z nowej sytuacji. Wobec zalewającej nas fali niegodnych i prostackich inwektyw w odniesieniu do przybyszów i bezrefleksyjnej, opartej często na estetycznym wrażeniu, euforii otwartości, chcę Ci powiedzieć, że (i kolejność nie jest tu przypadkowa): – Osobom, którym grozi śmierć, prześladowanym i wypędzanym, należy się pomoc; – Pierwszeństwo w otrzymaniu pomocy mają ci, którzy bez niej zginą. Dalej ci, którzy mogliby przeżyć, ale za cenę upodlenia, wreszcie ci, którzy poszukują lepszych warunków ekonomicznych dla siebie i swoich rodzin. Należy podjąć działania mające na celu oddzielenie osób poszukujących azylu od migrantów ekonomicznych; – Powołanymi do udzielenia pomocy są przede wszystkim poszczególni ludzie, samodzielnie czy też działający w dobrowolnych związkach i stowarzyszeniach. Miłosierdzie wobec migrantów wykazać mogą tylko ludzie, ofiarowując im swój czas, pieniądze, opiekę; – Instytucje państwowe nie są powołane do miłosierdzia. Państwo ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, przede wszystkim swoim obywatelom; – Jesteśmy zobowiązani do wymagania od przybyszów uszanowania naszego prawa, naszych instytucji i naszej kultury. Przybysze z kolei muszą poddać się regułom panującym w państwie goszczącym; – Musimy zgodzić się, że nienawiść, która wygania tych ludzi z domów ma konkretną twarz islamskiego radykalizmu. Musimy także zaakceptować, że czasem trzeba użyć siły, by przeciwstawić się takiemu (każdemu) radykalizmowi. Nie dziw się, że obawiam się inności przybyszów. Że dystansu nauczyło mnie doświadczenie zamieszek w osiedlach pod Paryżem, zamachów w metrze w Madrycie i w Londynie, czy śmierci ludzi w wieżowcach World Trade Center. Że nie akceptuję narzucania wiary czy przekonań społecznych. Że mam swoje mocne przekonania i kocham kraj, w którym żyję. Porusza mnie śmierć chłopca, którego ciało morze wyrzuciło na turecki brzeg. Jestem równocześnie gotowy, by bronić porządku, dzięki któremu inni chłopcy mogą szukać u nas schronienia.

W komentarzach pod postem Jerzy Michalak wyznał, że prywatnie wpłaca pieniądze na pomoc Syryjczykom.

Z kolei poseł Andrzej Dąbrowski najpierw zachęcał do pójścia na zorganizowaną w Warszawie demonstrację. Później napisał: „Władze Warszawy zakazały demonstracji 12 września! Tak wygląda demokracja wg lewaków. Polacy nie mają prawa wypowiedzieć się w bardzo ważnej kwestii! To nie koniec, a dopiero początek walki o przyszłość Polski”.

Na profilu posła Andrzeja Dąbrowskiego wyraźnie widać, że imigranci to temat, który go frustruje. Poseł udostępnia m.in. artykuły i memy nieprzychylne uchodźcom. Poseł mówi również „NIE” islamizacji Europy. Zacytował m.in. Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie zbawienia świata kosztem własnej ojczyzny.”

Sebastian Lorenc radny z Wrocławia: dodał link do artykułu o tytule: „Nie, ten uchodźca nie był członkiem Państwa Islamskiego. Walczył przeciwko dżihadystom”. Radny dodał również do tego własny komenatrz: „Nie wszyscy śniadzi faceci z karabinem w ręku to dżihadyści. Temu człowiekowi należałoby podziękować za to, że nadstawiał własny kark w walce ze zwyrodnialcami z IS, którzy w przyszłości mają plan sięgnąć po Europę”.

Z kolei radny Krystian Mieszkała, dodał do swojego profilu link do filmu z prof. Wolniewiczem:To są najeźdźcy, a nie biedne Murzynki, należy znieść prawo azylu, które…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj