Wrocław szuka chętnych na “asystentów uchodźców”

ponton.jpg

Po fali brutalnych napaści na tle seksualnym w Kolonii, polityka Wrocławia względem uchodźców jest jeszcze bardziej “pro”. Wygląda na to, że organizacje wspierające “multikulti” chcą za wszelką cenę udowodnić, że Wrocław jest miastem realizującym wizje Angeli Merkel i pląsającego na jej pasku Donalda Tuska. Fundacja Kalejdoskop Kultur ogłasza nabór na intensywny kurs szkoleniowy przygotowujący do przejmującej roli “asystenta uchodźcy”.

-Realizujemy kolejny projekt w zakresie wsparcia dla imigrantów i uchodźców pt. „Wrocław Wita Uchodźców – budowa oddolnej koalicji na Dolnym Śląsku” – czytamy na stronie wrocławskiej fundacji Kalejdoskop Kultur. – Ruszył nabór na intensywny kurs szkoleniowy przygotowujący do nowego zawodu: „asystenta uchodźcy, imigranta, cudzoziemca”. Zapraszamy w szczególności osoby reprezentujące mniejszości narodowe oraz obywateli krajów innych niż Polska. Ze względu na specyfikę przyszłej pracy osoby władające językiem farsi i arabskim, będą przyjmowane w pierwszej kolejności.

Zapisy na bezpłatne szkolenia trwają do 15 stycznia. Fundacja podkreśla, że celem projektu jest “wzmocnienie i rozszerzenie działań Koalicji Wrocław Wita Uchodźców poprzez nadanie nowych kompetencji jej członkom i przygotowanie do pracy wyszkolonej kadry asystentów uchodźców”.

-W ramach projektu prowadzimy też badania diagnozujące problemy związane z przyjęciem uchodźców w regionie, a rezultaty zostaną przedstawione Grupie Dialogu ds. Migrantów stanowiącej platformę porozumienia i współpracy władz miasta Wrocławia i organizacji pozarządowych. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej, Fundacją na Rzecz Studiów Europejskich i Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym i wsparty przez Fundację im. S. Batorego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ