Europa to chrześcijaństwo, wspólne życie wolnych i niezależnych narodów

orban.jpg

Europa nie jest wolna, wolność zaczyna się wypowiedzeniem prawdy. Dziś w Europie zakazane jest mówienie prawdy. Kaganiec jest kagańcem, nawet z jedwabiu.

Zakazane słowa

Zakazuje się powiedzieć, że dziś nie przybywają uchodźcy, lecz Europie zagraża wędrówka ludów. Zakazuje się powiedzieć, że dziesięciomilionowe tłumy czekają w gotowości, żeby ruszyć w naszym kierunku. Zakazuje się powiedzieć, że migracja przynosi przestępstwo i terror do naszych krajów.

Zakazuje się powiedzieć, że tłumy ludzi wychowanych w innej cywilizacji są zagrożeniem dla naszego stylu życia, kultury, zwyczajów, tradycji chrześcijańskich. Zakazuje się powiedzieć, że ci, co wcześniej przybyli, zamiast integracji zbudowali własny świat, z własnymi prawami, ideami, które rozłamują tysiącletnie ramy Europy. Zakazuje się powiedzieć, że to nie łańcuch przypadkowych i nieumyślnych konsekwencji, lecz zaplanowana akcja, tłum ludzi prowadzonych na nas.

Zakazuje się powiedzieć, że w Brukseli dziś pracuje się nad tym, żeby jak najszybciej przywieźć i zasiedlić u nas obcych. Zakazuje się powiedzieć, że celem zasiedlenia jest przekształcenie wzorów religijnych i kulturalnych Europy i przebudowanie etnicznych podstaw w celu usunięcia ostatnich barier internacjonalizmu, czyli państw narodowych. Zakazuje się powiedzieć, że Bruksela zabiera kawałki naszej narodowej suwerenności, że w Brukseli pracuje się nad planem Stanów Zjednoczonych Europy, do czego nikt nigdy nie został uprawniony. Dzisiejsi przeciwnicy wolności są inni niż dawni władcy czy władcy systemu sowieckiego. Innymi metodami zmuszają do poddania się. Dziś nie zamykają w więzieniach, nie zabierają do łagrów, nie okupują czołgami państw przywiązanych do własnej wolności. Dziś wystarczą ataki prasy światowej, stygmatyzacja, straszenie i szantaż. Czy raczej wystarczyło. Do tej pory.

Zagrożone fundamentalne zasady

Narody Europy obudziły się i niedługo wstaną. Narody Europy zrozumiały, że chodzi o ich przyszłość. Nie tylko dobrobyt i wygodne życie, praca, ale nasze bezpieczeństwo i pokój są zagrożone. Śpiące w dobrobycie narody Europy wreszcie zrozumiały, że zagrożone są zasady, na których Europa została zbudowana.

Europa to chrześcijaństwo, wspólne życie wolnych i niezależnych narodów, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, wyścig fair, solidarność, honor, pokora, sprawiedliwość i miłosierdzie. Niebezpieczeństwo nie atakuje nas nagle jak wojny i katastrofy. Wędrówka ludów to cicha woda, która wytrwale rwie brzegi. Pokazuje się ją jako sprawę humanitarną, lecz jej prawdziwa natura to zajęcie przestrzeni. To co dla nich jest zajęciem przestrzeni, dla nas jest utratą przestrzeni.

Wojownicy praw człowieka czują potrzebę, aby nas pouczać i oskarżać. Ponoć jesteśmy wykluczający i wrodzy. Prawda jest taka, że nasza historia to historia przyjmowań i łączenia kultur. Kto zgłaszał się jako nowy członek rodziny, sojusznik czy przybysz uciekający, aby przeżyć, tego wpuściliśmy i znalazł u nas nową ojczyznę. Kto przybył, aby zmienić nasz kraj, uformować nasz naród na własną modłę, kto przybył z agresją i wbrew naszej woli, zawsze spotkał sprzeciw.

źródło: gazeta Obywatelska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj