Dr Sławomir Cenckiewicz bardzo ostro o PO

Sławomir c.jpg
fot: youtube

Na kilka dni przed szczytem NATO Platforma Obywatelska postanowiła zrobić w Sejmie hucpę i uderzyć w ministra obrony narodowej. Poza krótkim zamieszaniem nic im z tego nie wyszło – wniosek o odwołanie Antoniego Macierewicza został odrzucony przez parlamentarną większość. Do działań opozycji odniósł się dr Sławomir Cenckiewicz, parafrazując słynną wypowiedź marszałka Józefa Piłsudskiego.

Sejm odrzucił w czasie wtorkowego posiedzenia wniosek o wotum nieufności wobec Antoniego Macierewicza. Przeciwko odwołaniu szefa MON opowiedziało się 267 posłów, za głosowało 166, a trzech wstrzymało się od głosu.

Przed głosowaniem na mównicy zwyczajowo „popisał się” Stefan Niesiołowski, którego PO wyznaczyła na sprawozdawcę wniosku o wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej.

Na zarzuty stawiane przez posłów opozycji odpowiedzieli w mocnych wystąpieniach premier Beata Szydło oraz szef resortu obrony.

Krótko odniósł się do próby odwołania ministra również dr Sławomir Cenckiewicz. Na swoim profilu zamieścił wpis, w którym posłużył się cytatem z marszałka Piłsudskiego.

„Wam kury szczać prowadzać, a nie…” Macierewicza odwoływać! Jak praktykowaliście w PZPR i SB, to Macierewicz walczył o niepodległość Polski, panowie Rosati, Święcicki, Czempiński, Dukaczewski i Makowski!

– napisał historyk

sct

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj