Prof. Nałęcz: Uważam, że Lech Wałęsa jest postacią na miarę Piłsudskiego

nałecz.jpg
Tomasz Nałęcz, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, a także doradca byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, udzielił wywiadu „Super Expressowi”. Uznał w nim m.in, że Lech Wałęsa „jest jedną z najważniejszych postaci w naszej historii”.
 

W rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim, Tomasz Nałęcz wyraził zdanie, że „nie ulega wątpliwości”, że Lech Wałęsa to narodowy bohater, „jest jedną z najważniejszych postaci w naszej historii”. W opinii doradcy byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, „Lech Wałęsa jest postacią na miarę Piłsudskiego. Taką rolę odegrał w historii Polski”.

Odnosząc się do agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy historyk wskazał, że potrafi zrozumieć jego żal, bo „to jest efekt rozżalenia, krzywdy, której Wałęsa doznał”. 

Komentując ostatnio zamieszczony na facebookowym profilu Lecha Wałęsy obraźliwy mem o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim, w którym nazywa go „smoleńskim mordercą 95 niewinnych osób”, a z którego tłumaczył się potem, że „nie jest jego mem, a tylko go zamieścił, bo mu się podobał”, prof. Tomasz Nałęcz tłumaczył byłego prezydenta, że zamieszczenie obrazka było „rodzajem autoryzacji”, ale „nie powinno się to zdarzyć”.

źródło: Telewizja Republika

fot:youtube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj